Blog logo

Znajdziesz tu informacje o nowościach na Dolineo.
Przeczytasz inspirujące artykuły na tematy związane z rozwojem pracowników.
Dowiesz się, w jaki sposób nasi klienci korzystają z Dolineo.

Planowanie i organizacja pracy - szkolenie e-learningowe na platformie Dolineo

Dolineo w praktyce

„Sprawna organizacja pracy”, czyli planowanie i organizacja pracy w jednym szkoleniu na Dolineo!

„Nie daj się oszukać kalendarzowi. W roku jest tylko tyle dni, ile uda Ci się wykorzystać. Jeden człowiek może przez cały rok zrobić tyle, ile da się zrobić w tydzień, podczas gdy drugi w ciągu tygodnia zrobi tyle co inny przez cały rok.”

Charles Richard

Sprawniejsze wykonywanie zadań, mniejsza ilość stresu, poczucie panowania nad sytuacją, a finalnie – zwiększenie równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym. To brzmi jak coś, czego wszyscy potrzebujemy. Co przynosi takie zbawienne efekty? Dobra organizacja pracy. Wszyscy mamy na to własne, mniej lub bardziej skuteczne sposoby. Z pomocą w tej kwestii przychodzi sama nauka i sprawdzone metody planowania. Poznasz je dzięki naszej ścieżce szkoleniowej „Sprawna organizacja pracy”.

„Nie mam czasu!”, „Ciągle się nie wyrabiam…” – czy takie głosy słychać również w Twojej organizacji? Tego rodzaju komunikaty powinny być dla nas sygnałem, że praca tej osoby zaczyna wymykać się jej spod kontroli. Dodatkowym, negatywnym czynnikiem w tej sytuacji jest stres, którego konsekwencje mogą być finalnie opłakane w skutkach… Spokojnie, jest na to rada! Dobrym pomysłem jest zapewnienie pracownikom dostępu do know-how w temacie dobrej organizacji czasu pracy. Mądrze zaplanowane obowiązki nie tylko pomogą pracownikowi zapanować nad chaosem i zminimalizują jego poziom stresu, ale przede wszystkim: poprawią jego wyniki w pracy.

Czy wiesz, że…?

Cyril Northcote Parkinson sformułował prawo, które w uproszczeniu mówi o tym, że praca rozciąga się tak, by wypełnić czas przewidziany na jej wykonanie. Innymi słowy, jeśli zaplanujemy, że wykonanie zadania zajmie nam 4 godziny – to prawdopodobnie właśnie tyle czasu nad nim spędzimy. Brzmi znajomo?

Organizacja czasu pracy – kilka prostych sposobów dla każdego

W Dolineo sami doskonale wiemy, jak ważną rolę odgrywa dobre planowanie zadań. Postanowiliśmy więc stworzyć ścieżkę szkoleniową „Sprawna organizacja pracy”, która zawiera wiedzę niezbędną w tym obszarze. Naszym głównym celem była pomoc w uświadomieniu pracownikom, jak istotna jest ich własna postawa. Zostawianie ważnych spraw na ostatnią chwilę, ciągły stres w związku z nadchodzącymi dedlajnami – to tylko wierzchołki góry lodowej. My sięgamy głębiej i chcemy zwrócić uwagę na przyczyny takich sytuacji. Dlaczego tak się dzieje? Czy pracownik odpowiednio ustalił priorytety swoich działań? Czy mają one jasno określony cel? Udowadniamy, że dbanie o tego typu aspekty są łatwe do wprowadzenia w codzienną praktykę.

W naszych szkoleniach każdy znajdzie dla siebie kilka prostych sposobów na organizację czasu pracy – nawet jeśli wśród Twoich pracowników znajdują się tacy, którzy nie lubią planować czy tworzyć tzw. check-list zadaniowych. Zadbaliśmy o to, aby zachęcić użytkowników do refleksji nad swoim dotychczasowym stylem pracy oraz ułatwić im wprowadzenie pozytywnych zmian w tym zakresie. Poniżej przedstawiamy kilka z spośród proponowanych przez nas skutecznych metod, inspirujących do wypracowania własnych sposobów planowania i organizacji pracy:

 • Planowanie i prowadzenie harmonogramów.
 • Planowanie krótkoterminowe i planowanie długoterminowe.
 • Nadawanie priorytetów zadań.
 • Monitorowanie realizacji planów, czyli sprawdzanie i reagowanie na bieżąco.
 • Wykorzystanie MS Outlook do planowania czasu pracy.
 • Zrób i odpocznij – dobre planowanie i organizacja pracy oznacza efektywne wykonywanie zadań jak i odpoczynek!
Szkolenie e-learningowe Planowanie i organizacja pracy
„Sprawna organizacja pracy” – szkolenie e-learningowe na platformie Dolineo

W skład ścieżki wchodzi pięć niezależnych modułów:

 • Zasady planowania.
 • Jak nie wpadać w pułapki czasu.
 • Nadawanie priorytetów.
 • Planowanie krótko- i długoterminowe.
 • Planowanie pracy: MS Outlook.

Jakie korzyści czekają na pracownika po przejściu ścieżki?

 • Poznanie reguł, które pozwolą na efektywne i realistyczne planowanie pracy.
 • Zmniejszenie wysiłku wkładanego w realizację zadań.
 • Zwiększenie wydajności wykonywanych zadań.
 • Umiejętność zabezpieczenia się przed sytuacjami uniemożliwiającymi wykonanie zadań w zaplanowanym terminie?
 • Wzrost satysfakcji z wykonywanej pracy i ograniczenie stresu.
 • Zmniejszenie ilości błędów popełnianych w czasie wykonywania zadań.
 • Wreszcie – zwiększenie szans na osiągnięcie tzw. work-life balance, czyli równowagi pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym.

Przejście ścieżki szkoleniowej znacznie poszerza sposób postrzegania codziennych obowiązków i pomaga w przełamywaniu utartych schematów związanych z planowaniem pracy.

Łączny czas potrzebny na przejście ścieżki: 60 min.

Co wyróżnia nasze szkolenia?

 • Wiedza podzielona na 5 krótkich, niezależnych modułów.
 • Przypadki dezorganizacji pracy „z życia wzięte” i sprawdzone sposoby zapobiegania im.
 • Przedstawienie i omówienie zasad działania skutecznych narzędzi do organizacji pracy.
 • Duża liczba inspirujących przykładów popartych naukową wiedzą, sprawdzonymi metodami postępowania i statystykami liczbowym

Jakie cele osiągną pracownicy, przechodząc szkolenia?

 • Zdobędą wiedzę z zakresu metod dobrej organizacji pracy.
 • Będą przygotowani do wykorzystania jej w praktyce.

Kto powinien skorzystać ze szkoleń w ramach ścieżki?

 • Nowi pracownicy w ramach onboardingu – dzięki szkoleniu poczują się zaopiekowani, a Ty zyskasz pewność, że nabyli wiedzę niezwykle ważną w codziennej praktyce.
 • Wszyscy pracownicy, którym dokucza nieustanny brak czasu i czują potrzebę odświeżenia sobie dobrych nawyków związanych z efektywną organizacją pracy oraz przełamania dotychczasowych schematów.
Szkolenie e-learningowe Organizowanie pracy
Szkolenie e-learningowe z planowania i organizacji pracy – poznaj zasady i dobre praktyki

Co zrobić, aby przetestować szkolenie Sprawa organizacja pracy?

Zapraszamy do wypełnienia formularza na stronie Dolineo. Podając swój adres e-mail w domenie firmowej, otrzymasz dostęp demonstracyjny do tego, jak i do ponad 170 e-learningowych szkoleń gotowych.

Jak możesz udostępnić szkolenia pracownikom?

Wariant 1: Wykup dostęp do platformy e-learningowej Dolineo, zyskując dostęp do tego jak i ponad 200 gotowych szkoleń e-learningowych oraz strefy własnej, gdzie można samodzielnie tworzyć kursy online, testy i ankiety. Poznaj platformę Dolineo i sprawdź jej wszystkie funkcjonalności.

Wariant 2: Kup gotowe szkolenie w standardzie SCORM i umieść je na platformie e-learningowej. Ścieżka szkoleniowa „Sprawna organizacja pracy” będzie idealnym elementem rozbudowującym ofertę szkoleń w przypadku, kiedy Twoja firma posiada dostęp do platformy e-learningowej..

Wariant 3: Wykup dostęp do szkolenia na określony czas i dla określonej liczby pracowników. Jest to idealne rozwiązanie w sytuacji, kiedy Twoja firma nie posiada własnej platformy e-learningowej, a w szybkim czasie chce przeszkolić pracowników z wybranego tematu szkoleń.

Wypróbuj bezpłatnie Dolineo przez 14 dni, bez zobowiązań!


Źródła
(1) https://www.zdnet.com/article/forrester-google-still-a-distant-office-competitor/ – bezpośrednie źródło podane na stronie, która użyła tego stwierdzenia, sama strona tu: https://www.excel4business.com/resources/research-into-excel-use.php

Udostępnij ten wpis
Monika Kopiec

Monika Kopiec