Blog logo

Znajdziesz tu informacje o nowościach na Dolineo.
Przeczytasz inspirujące artykuły na tematy związane z rozwojem pracowników.
Dowiesz się, w jaki sposób nasi klienci korzystają z Dolineo.

Dolineo w praktyce

Dolineo vs HRcode

Wybór odpowiedniego modelu LMS ma kluczowe znaczenie dla powodzenia strategii rozwoju Twojej organizacji. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiednich środków, które pozwolą osiągnąć zamierzony cel, a przy tym będą najlepiej odpowiadać Twoim potrzebom oraz budżetowi. Pierwszym oraz zasadniczym zadaniem podczas poszukiwań LMS jest wybór pomiędzy rozwiązaniem SaaS, a dedykowanym wdrożeniem. Poznaj naszą nową ofertę produktową oraz zobacz czym różnią się obydwa modele LMS: platforma Dolineo a platforma HRcode.

Dolineo, jako rozwiązanie SaaS

Dolineo to przykład platformy LMS opartej na modelu SaaS (z ang. Software as a service) z dostępną gotową bazą szkoleń oraz ścieżek rozwoju. Mówiąc prościej – otrzymasz dostęp do platformy z gotową biblioteką szkoleń bez konieczności posiadania własnego lub zewnętrznego hostingu.

Dolineo to gotowe rozwiązanie, które wspiera rozwój oraz pomaga zarządzać organizacją z nowoczesnymi potrzebami edukacyjnymi. System został zaprojektowany z myślą o Klientach biznesowych. Jest skierowany przede wszystkim do małych i średnich przedsiębiorstw, dużych firm i instytucji, a także dla korporacji i dedykowanych projektów. Zamiast płacić za zaprojektowanie platformy, możesz skorzystać z gotowej oferty z opłatą abonamentową.

Wyobraź sobie, że wynajmujesz lokal dla własnej firmy. W zamian za jednorazową opłatę oraz pełną odpowiedzialność za budynek, możesz wynająć lokal w trybie abonamentowym, w ramach którego dowolnie zarządzasz wynajmowaną przestrzenią podczas trwania umowy.

Co otrzymujesz z Dolineo?

Dolineo stanowi kompleksowe i elastyczne narzędzie, które zostało opracowane dla zaspokojenia potrzeb środowiska biznesowego. System oferuje wiele możliwości w ramach których m.in.:

 • uzyskujesz dostęp do +200 pigułek wiedzy i e-szkoleń z obszarów tematycznych takich jak: obsługa klienta, sprzedaż, rozwój osobisty, zarządzanie, bezpieczeństwo, czy administracja,
 • przypisujesz jedną ze 100 tematycznych, stanowiskowych ścieżek lub tworzysz własną, dedykowaną ścieżkę,
 • udostępniasz własne materiały szkoleniowe w gotowej postaci m.in. pliki w formie PDF, animacje, filmy, szkolenia w SCORM,
 • tworzysz i edytujesz własne lekcje (np. szkolenia proceduralne) przy pomocy kreatora do tworzenia materiałów szkoleniowych – H5P,
 • tworzysz testy wiedzy oraz ankiety,
 • prowadzisz zapis na szkolenia stacjonarne,
 • monitorujesz postępy własne i swoich pracowników przy pomocy dostępnych raportów.

Najważniejsze korzyści, które dostarcza Dolineo:

 • Brak opłaty za wdrożenie platformy – platforma oferowana jest w ramach pakietu abonamentowego. Dodatkowo Dolineo jest gotowym rozwiązaniem, nie wymaga dostosowania po stronie Klienta – nie jest wymagane wsparcie działu IT.
 • Łatwość wdrożenia oraz zarządzania – zespół naszych specjalistów pomaga nie tylko wdrożyć system, ale także podpowiada jak najefektywniej zarządzać materiałami szkoleniowymi.
 • Krótki czas uruchomienia – Dolineo uruchomimy dla Twojej organizacji już w ciągu 2 dni od podpisania umowy.
 • Hosting na dedykowanym serwerze Dolineo – jest to jedna z najważniejszych zalet Dolineo – wraz z gotowym systemem oferujemy regularne aktualizacje o nowe funkcjonalności. Dodatkowo stałe wsparcie administratorów oraz techniczne dla użytkowników. Udostępniamy szkolenie podczas którego uczymy jak tworzyć i udostępniać treści szkoleniowe oraz zarządzać użytkownikami platformy, dodatkowo instruktażowe filmy szkoleniowe.
 • Bezpieczeństwo danych oraz polityka prywatności – Dolineo jest zlokalizowane na zabezpieczonych serwerach oraz jest zgodne z RODO.
 • Dostępność – platforma Dolineo jest dostępna 24/7 z dowolnego miejsca – wystarczy komputer lub urządzenie mobilne z dostępem do Internetu.
 • Przyjazny interfejs zarówno dla osób korzystających, jaki i zarządzających systemem – Dolineo oferuje prosty i intuicyjny kokpit. Ponadto, system posiada kompleksowy pulpit, który zawiera storyboard ze wszystkimi udostępnionymi dla pracownika szkoleniami, a także spis ostatnio odwiedzonych kursów.

Postaw na personalizację – poznaj HRcode

HRcode to przykład niestandardowego rozwiązania, które pozwala na zaprojektowanie systemu w pełni odpowiadającemu potrzebom Twojej organizacji. Jest to model dedykowanego wdrożenia platformy LMS zaprojektowanej na podstawie szczegółowej analizy wymagań Klienta.

Skończ z nudą

HRcode może przybierać różne formy oraz mieć różne zastosowanie w niemalże wszystkich obszarach biznesowych. Wybierając niestandardowe rozwiązanie możesz dostosować wygląd LMS np. do Twojej witryny firmowej, tak aby stanowiło jej rozszerzenie lub wspólnie możemy zaprojektować coś nieszablonowego.

Jednym z przykładów naszego wdrożenia dedykowanego było udostępnienie cyklu lekcji na temat zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym w formie puzzli – kto powiedział, że nauka nie może być zabawą?

Dodatkowo, w ramach HRcode może zostać zaprojektowany system grywalizacji wykorzystujący elementy gry do aktywizacji i podnoszenia efektywności w biznesie. Grywalizacja wspiera motywację Pracowników w zdobywaniu wiedzy, a także ukierunkowuje na osiąganie wyznaczonych celów.

Korzyści posiadania dedykowanego rozwiązania

HRcode może skupiać w sobie zalety rozwiązania Dolineo oraz dodatkowo posiada możliwość:

 • dostosowania funkcjonalności i przeznaczenia LMS do potrzeb organizacji,
 • pełnej zmiany układu graficznego – interface platformy jest projektowany na potrzeby danego projektu dzięki czemu będziesz mieć pewność, że Twoja platforma jest unikatowa,
 • integracji z wewnętrznym systemem do zarządzania danymi pracowników (np. AD/LDAP, SSO),
 • instalacji oprogramowania na własnej infrastrukturze sprzętowo sieciowej lub oprogramowanie może być hostowane na serwerze Dolineo,
 • stałej rozbudowy LMS o nowe funkcjonalności.

Poznaj możliwości LMS przy pomocy bezpłatnego dostępu do Dolineo – wypełnij formularz i doświadcz tego, co jest możliwe już teraz.

Poznaj platformę HRcode- umów się na bezpłatną prezentację.

Udostępnij ten wpis
Aneta Tarnogorska

Aneta Tarnogorska