Blog logo

Znajdziesz tu informacje o nowościach na Dolineo.
Przeczytasz inspirujące artykuły na tematy związane z rozwojem pracowników.
Dowiesz się, w jaki sposób nasi klienci korzystają z Dolineo.

Osoba uczęszczająca na spotkaniu online na laptopie

Dolineo w praktyce

Prowadź webinary i wideoszkolenia na Dolineo

Dolineo wspiera firmy i instytucje w rozwoju kompetencji i dzielenia się wiedzą. Oprócz szkoleń e-learningowych, szkoleń stacjonarnych kolejną metodą są wideoszkolenia. Mogą one odbywać się na żywo (tzw. webinary) lub zostać nagrane i udostępniane do wielokrotnego oglądania. Dzięki Dolineo w każdej chwili można uruchomić takie wydarzenie oraz opublikować wideo dla wybranej grupy użytkowników.

Webinary i wideoszkolenia pozwalają pracownikom na szybkie dzielenie się wiedzą wewnątrz organizacji. Warto wykorzystać je jako skuteczny element zarządzania wiedzą w organizacji. Spotkania online z ekspertem są popularną metodą pozyskiwania wiedzy oraz zwiększania kompetencji. Wystarczy jedno kliknvWebinary na żywoięcie na Dolineo, aby wejść do wirtualnego pokoju.

Webinary na żywo

Prowadzący spotkanie ma do dyspozycji zestaw kluczowych funkcjonalności:

 • kamerka i mikrofon – aby nawiązać komunikację, więcej
 • dzielenie się pulpitem – najwygodniejsza funkcja do pokazania uczestnikom programu, aplikacji, stron internetowych czy prezentacji, więcej
 • prezentacja – możliwość wgrania prezentacji power point i nawigowanie po niej w trakcie spotkania, więcej
 • czat tekstowy – gdzie uczestnicy mogą zadawać pytania w trakcie bez konieczności przerywania i włączania mikrofonu, więcej
 • tablica – pozwalająca uczestnikom wspólne robienie notatek, więcej
 • ankiety i testy – prowadzący w trakcie webinaru może zebrać opinie i komentarze, sprawdzić wiedzę, więcej

Każdy webinar może być nagrany i później umieszczony na platformie Dolineo jako plik wideo do wielokrotnego odtwarzania.

Nagrania wideo do wielokrotnego odtwarzania na Dolineo

Kolejną ważną funkcjonalnością jest możliwość nagrania sesji przez eksperta bez udziału uczestników. Może to być prezentacja, wykład, pokaz obsługi aplikacji, systemu. Zastosowań takiego wideo nagrania, gdzie uczestnik widzi prowadzącego oraz materiały, którymi się dzieli lub pokazuje jest wiele:

 • szkolenia produktowe
 • szkolenia z obsługi aplikacji, systemu
 • prezentacja kampanii marketingowej
 • wprowadzenie nowej procedury

Nagranie może być natychmiast udostępnione na Dolineo wybranym lub wszystkim użytkownikom.

Zarządzanie wideo-spotkaniami, webinariami, materiałami wideo

Dolineo umożliwia zarządzanie wydarzeniami e-learningowymi i stacjonarnymi, szkoleniami e-learningowymi. Webinar można zorganizować jako:

 • zamknięte wydarzenie do którego zostaną zaproszeni wybrani użytkownicy (np. spotkanie dla menadżerów, dla specjalistów z departamentu/regionu)
 • otwarte wydarzenie z limitem miejsc (uczestnicy zapisują się, jeżeli ktoś rezygnuje to osoba z listy rezerwowej otrzymuje miejsce i powiadomienie)

Materiał wideo można:

 • umieścić w otwartym kursie ogólnodostępnym
 • w wybranym kursie do którego użytkownicy są zapisywani przez prowadzącego

Na platformie Dolineo można obserwować w raportach kto obejrzał materiał wideo.

Webinary w Dolineo z wykorzystaniem Clickmeeting

W ramach Dolineo można uruchomić w każdym momencie funkcjonalność Webinarów. Wystarczy wykupić odpowiedni pakiet na stronie Clickmeeting z którym mamy przygotowaną integrację oraz umowę o współpracy. Interaktywny cennik dostępny jest na stronie: https://clickmeeting.com/pl/pricing

ClickMeeting to polska firma i narzędzie do prowadzenia webinarów i wideo-spotkań. Klienci Dolineo mają pozytywne opinie wykorzystując narzędzie w Polsce oraz w ich międzynarodowych projektach. Dlatego polecamy je również dla Państwa.

Udostępnij ten wpis
Mariusz Andreasik

Mariusz Andreasik