Blog logo

Znajdziesz tu informacje o nowościach na Dolineo.
Przeczytasz inspirujące artykuły na tematy związane z rozwojem pracowników.
Dowiesz się, w jaki sposób nasi klienci korzystają z Dolineo.

Jak tworzyć skuteczne szkolenia sprzedażowe z wykorzystaniem platformy Dolineo?

Dolineo w praktyce

Jak wzmocnić kompetencje sprzedażowe z wykorzystaniem Dolineo?

Czy sprzedaż w Twojej firmie jest efektywna? Niezadowalające wyniki mogą być spowodowane wieloma czynnikami. Warto jednak skupić się nad poprawą obszarów, w których masz wpływ. Masz pewność, że Twoi pracownicy posiadają motywację wewnętrzną? Potrafią odpowiednio komunikować się z różnymi klientami? Stosują skuteczne techniki marketingowe? Czasem warto zaproponować dodatkowe szkolenia sprzedażowe, aby zobaczyć różnicę w zyskach firmy.

Szkolenia dla handlowców – wiedza uzupełnieniem charyzmy

Niektórzy są urodzonymi sprzedawcami. Takie osoby mogą intuicyjnie wykorzystywać swoje zdolności. Inni pracownicy będą w większej mierze opierać się na wyćwiczonych umiejętnościach i doświadczeniu. Czy Twoi handlowcy mają podobną wiedzę i świadomość na temat procesu skutecznej sprzedaży? Warto zadbać o wyrównanie tego poziomu w zespole – najprostszym sposobem wsparcia pracowników będzie dobrze zaplanowane szkolenie sprzedażowe.

Szkolenia dla handlowców – wiedza uzupełnieniem charyzmy
Szkolenia dla handlowców – wiedza uzupełnieniem charyzmy

Techniki marketingowe i inne obszary – z czego warto przeszkolić sprzedawcę?

Warto zastanowić się, co wpływa na wyniki sprzedaży. Oprócz kwalifikacji zawodowych i posiadanych umiejętności ważne jest również świadome podejście sprzedawcy do relacji z klientem. Poniżej zebraliśmy kilka obszarów, które według nas mogą istotnie wpływać na jakość i wyniki pracy handlowców.

  1. Podstawy skutecznej sprzedaży – czyli jak sprzedawać, by sprzedać. Ważna jest wiedza na temat etapów procesu sprzedaży oraz świadomość, że przekonanie klienta do zakupu i zamknięcie sprzedaży to dwie różne rzeczy. Kluczowe będzie rozpoznanie potrzeb klienta, a także jego typu osobowości – to informacje, które pomogą określić, jak prowadzić rozmowę.
  2. Motywacja wewnętrzna – czy Ty i Twoi pracownicy macie świadomość, jak ważne jest pielęgnowanie takiej postawy? Budowanie motywacji i wzmacnianie poczucia kontroli nad swoimi działaniami pozytywnie przekłada się na jakość pracy – nie tylko sprzedawców. Więcej o wspieraniu pracowników tym zakresie pisaliśmy w artykule: UseCase – Menadżerze, zmotywuj swoich pracowników!
  3. Komunikacja interpersonalna – z uwagi na częsty kontakt z klientami jest to bardzo istotny obszar dla osób pracujących w sprzedaży. Jakie są elementy komunikacji? W jaki sposób nawiązywać i prowadzić rozmowę w zależności od postawy klienta? Czym udoskonalić swoją autoprezentację? Jak wyrażać swoje zaangażowanie w rozmowę? Dobry sprzedawca powinien opanować te i wiele innych kwestii związanych ze skuteczną komunikacją.
  4. Techniki marketingowe – jakie techniki ułatwiające klientom podjęcie decyzji o zakupie znają Twoi pracownicy? Czy wykorzystują swoją wiedzę w praktyce?

Jakie szkolenia Dolineo rekomendujemy, aby wesprzeć pracownika w skutecznej sprzedaży?

Jak widzisz, dla skuteczniej sprzedaży ważne są nie tylko umiejętności miękkie, ale również wiedza z zakresu technik marketingowych. W katalogu szkoleń e-learningowych Dolineo znajdziesz szkolenia odpowiadające tym obszarom:

  1. Skuteczna sprzedaż

W szkoleniu pokazujemy, jak powinien wyglądać proces sprzedaży. Analizujemy, co jest ważne w rozmowie handlowej, jak rozpoznać typ osobowości klienta i jak dostosować do niego przekaz.

  1. Motywacja wewnętrzna – czyli skąd czerpać siłę do działania?

To szkolenie sprzyja refleksji nad tym, co nas motywuje i jak postrzegamy swój wpływ na jakość naszej pracy. Pokazujemy w nim, na czym polega siła motywacji – przede wszystkim tej wewnętrznej.

  1. Komunikacja interpersonalna – Co to jest?

W tej części szkolenia o komunikacji analizujemy jej elementy. Przyglądamy się cechom dobrego nadawcy i dajemy wskazówki, jak formułować swoje myśli i argumentować w rozmowie z klientem.

  1. Komunikacja interpersonalna – Jak to działa?

Zgłębiając tajniki komunikowania się, w tym szkoleniu podpowiadamy, jak zrobić dobre pierwsze wrażenie na rozmówcy i dotrzeć do niego z przekazem. Omawiamy również techniki wywierania wpływu.

  1. Techniki marketingowe

W szkoleniu bazującym na scenkach i przykładach z życia wziętych skupiamy się na przedstawieniu dwóch technik sprzedaży: cross-selling i up-selling.

Dolineo umożliwia łączenie szkoleń w ścieżki rozwoju, które możesz udostępniać swoim pracownikom. W ten sposób cała wiedza z danego zakresu znajduje się w jednym, łatwo dostępnym miejscu. Więcej o tej funkcjonalności pisaliśmy w artykule: Zarządzaj ścieżkami rozwoju pracowników z wykorzystaniem platformy Dolineo.

Twórz skuteczne szkolenia sprzedażowe z wykorzystaniem platformy Dolineo
Twórz skuteczne szkolenia sprzedażowe z wykorzystaniem platformy Dolineo

Co zrobić, aby udostępnić skuteczne szkolenia sprzedażowe pracownikom?

Zapraszamy do wypełnienia formularza na stronie Dolineo. Podając swój adres e-mail w domenie firmowej, otrzymasz dostęp demonstracyjny do tego, jak i do ponad 200 e-learningowych szkoleń gotowych.

Poznaj ofertę Dolineo

Oferujemy trzy warianty udostępnienia szkolenia, dopasowane do Twoich potrzeb:

Platforma e-learningowa Dolineo

z dostępem do tego jak i ponad 200 gotowych szkoleń e-learningowych oraz strefy własnej.

Czasowe udostępnienie szkolenia

na określony czas i dla określonej liczby pracowników – jeśli Twoja firma nie posiada własnej platformy e-learningowej.

Szkolenia w formie SCORM

gotowe do umieszczenia na własnej platformie e-learningowej.

Wypróbuj bezpłatnie Dolineo przez 14 dni, bez zobowiązań!

Udostępnij ten wpis
Justyna Stępniak

Justyna Stępniak