Blog logo

Znajdziesz tu informacje o nowościach na Dolineo.
Przeczytasz inspirujące artykuły na tematy związane z rozwojem pracowników.
Dowiesz się, w jaki sposób nasi klienci korzystają z Dolineo.

Okresowe szkolenia BHP

Dolineo w praktyce

Use Case – Szkolenia BHP

Zapraszamy Państwa do wykorzystania platformy Dolineo w procesie okresowych szkoleń BHP. Poniżej odpowiadamy na kluczowe pytania, które mogą się pojawić podczas podejmowania decyzji. Zachęcamy również do konsultacji z dedykowanym opiekunem.

Jaka jest podstawa prawna szkoleń z BHP online z wykorzystaniem komputera/urządzeń mobilnych?

Szkolenie BHP prowadzone przez Internet są zgodne z rozporządzeniem w sprawie szkoleń w dziedzinie BHP (zm. Dz.U.2007.196.1420). Jest to tzw. forma samokształcenia kierowanego.

Kogo można przeszkolić?

Na Dolineo znajdują się szkolenia BHP dla:

  1. Pracowników administracyjno-biurowych.
  2. Osób kierujących pracownikami administracyjno-biurowymi.

szkolenie_BHP

Czy szkolenia są aktualne?

Tak, w ramach abonamentu Dolineo zapewniamy, że szkolenia okresowe z BHP są aktualne. Szkolenia z zakresu BHP są na bieżąco zaktualizowane zgodnie z obowiązującym prawem. Nasz specjalista obserwuje zmiany w prawie i przesyła nam na bieżąco ich rekomendacje, które są wdrażane i dostępne dla użytkowników Dolineo.

Jak szkolić pracowników w zakresie BHP z wykorzystaniem platformy Dolineo?

Administratorzy organizacji, managerowie lub osoby posiadające dodatkowe uprawnienia mogą przypisywać szkolenia i ścieżki z zakresu BHP do wszystkich lub wybranych pracowników. Zapis użytkowników do szkolenia może zostać wykonany ze wskazaniem terminu realizacji, czyli do kiedy użytkownik powinien ukończyć dany materiał.

Z poziomu raportów Moja organizacja/Mój zespół możliwa jest weryfikacja aktualnego postępu realizacji szkoleń i ścieżek m.in. z BHP przez wszystkich pracowników organizacji lub członków zespołu.

raport _BHP

Czy pracownicy otrzymają certyfikat?

Certyfikaty to imienne pliki PDF generowane automatycznie przez platformę. Mogą Państwo je umieszczać np. w dowolnych, tworzonych przez siebie ścieżkach. Dany pracownik, po zrealizowaniu wszystkich obiektów, które się w niej znajdują, będzie miał możliwość pobrania certyfikatu w formie pliku PDF. Co więcej, dzięki kreatorowi certyfikatów, mogą Państwo zmodyfikować ich wygląd, np. dodając własny logotyp czy dwa zdania podziękowania.

W przypadku szkoleń BHP, prawo wymaga jednak oficjalnych zaświadczeń BHP. Nasze szkolenia BHP (dla pracowników administracyjno-biurowych oraz kierowników) mogą oczywiście być podstawą do wystawienia takich zaświadczeń. Jeśli mają Państwo wewnętrznie eksperta, który ma uprawnienia do podpisywania takich zaświadczeń – super! Dzięki temu może on już zrezygnować ze szkoleń stacjonarnych, a opierać się wyłącznie na raportach z realizacji tych szkoleń na Dolineo.

Z drugiej strony, jeśli nie mają Państwo takiej osoby, można odpłatnie zdecydować się na wystawienie zaświadczeń przez Dolineo. Zaświadczenia wystawiane są maksymalnie raz w miesiącu, podpisywane odręcznie przez naszego eksperta, a następnie wysyłane do klientów drogą pocztową.

Wykorzystaj Dolineo i przeprowadzaj szkolenia BHP już dzisiaj!

Nie masz dostępu do Dolineo? Zapraszamy do bezpłatnych 14 dniowych testów oraz konsultacji z naszymi Doradcami 🙂

ZAPYTAJ O DEMO

Udostępnij ten wpis
Mariusz Andreasik

Mariusz Andreasik