Blog logo

Znajdziesz tu informacje o nowościach na Dolineo.
Przeczytasz inspirujące artykuły na tematy związane z rozwojem pracowników.
Dowiesz się, w jaki sposób nasi klienci korzystają z Dolineo.

Case studies

Wzmacnianie kompetencji i rozwój pracowników w największej sieci dealersko-serwisowej w Polsce – case study Sobiesław Zasada Automotive

Profil klienta

Sobiesław Zasada Automotive to największa sieć dealersko-serwisowa koncernu Daimler, Jeep, Alfa Romeo i Karcher. Posiada oddziały w 9 regionach Polski, od południa do Pomorza, zatrudniając ponad 700 osób.

Firma jest dumna ze swojej historii i chętnie odwołuje się do sukcesów założyciela i właściciela – Sobiesława Zasady – mistrza sportu i lidera biznesu. Sobiesław Zasada Automotive jest firmą nowoczesną, innowacyjną, kreatywną i przyjazną dla otoczenia, wygrywającą na lokalnych rynkach, w pełni wykorzystującą swój potencjał.

SZA stawia na satysfakcję klienta poprzez indywidualne i perfekcyjne doradztwo. Nieustannie dąży do doskonałości, aby spełnić wysokie wymagania zarówno klientów, jak i rynku. Chce stale utrzymywać pozycję lidera w kategorii Premium we wszystkich obszarach działania.

Dzięki platformie Dolineo pracownicy SZA nieustannie poszerzają wiedzę, dążąc do biznesowej doskonałości, tym samym zwiększają potencjał i wartość firmy.”

Dorota Szymańska – Specjalista ds. HR, Specjalista ds. Szkoleń i Rozwoju, Sobiesław Zasada Automotive

Wyzwanie – wzmacnianie kompetencji pracowników

Firma dynamicznie się rozwija. Korzysta z nowych możliwości wzrostu, nieustannie doskonali swoją działalność i kreuje nowe produkty, odpowiadając tym samym na zmieniające się potrzeby klientów. Pozycja lidera rynku wymaga od pracowników nie tylko bycia na bieżąco z wewnętrznymi standardami czy procedurami. Wiąże się także z koniecznością stałego podnoszenia kompetencji. Rozwój organizacji, wpłynął na konieczność wprowadzenia usprawnień i zautomatyzowania tych procesów.

Sobiesław Zasada Automotive to największa sieć dealersko-serwisowa koncernu Daimler, Jeep, Alfa Romeo i Karcher
Sobiesław Zasada Automotive to największa sieć dealersko-serwisowa koncernu Daimler, Jeep, Alfa Romeo i Karcher

Rozwiązanie – platforma i szkolenia Dolineo

Firma, dbając o ciągły rozwój pracowników oraz o kształtowanie i umacnianie ich kompetencji, postanowiła uruchomić platformę e-learningową Dolineo. System dzięki bogatej bazie gotowych szkoleń, wspiera pracowników w podnoszeniu wiedzy niezbędnej m.in. do budowania odpowiednich relacji z klientem.

Sobiesław Zasada Automotive stawia na satysfakcję klienta poprzez indywidualne i perfekcyjne doradztwo.
Sobiesław Zasada Automotive stawia na satysfakcję klienta poprzez indywidualne i perfekcyjne doradztwo.

Rezultaty

Wybór platformy odpowiadającej na potrzeby Sobiesław Zasada Automotive okazał się prosty. Dolineo posiada szereg możliwości w zakresie wsparcia procesów HR wewnątrz organizacji i bogaty zakres funkcjonalności, które idealnie wpasowały się w oczekiwania firmy. Klient ceni sobie w systemie przede wszystkim katalog ponad 200 gotowych szkoleń, które udostępnił pracownikom już w pierwszych dniach testowania platformy Dolineo. Zauważone zostały również nowości, które pojawiają się średnio raz w miesiącu i z których automatycznie każdy pracownik może skorzystać. Bardzo ważne są także kreatory szkoleń, testów oraz ankiet, umożliwiające dzielenie się firmową wiedzą, weryfikowanie jej czy badanie poziomu satysfakcji załogi. Kolejnym istotnym elementem, który firma wzięła pod uwagę na etapie zakupu było wygodne monitorowanie i raportowanie wyników.

Dolineo posiada szereg możliwości w zakresie wsparcia procesów HR wewnątrz organizacji i bogaty zakres funkcjonalności
Dolineo posiada szereg możliwości w zakresie wsparcia procesów HR wewnątrz organizacji i bogaty zakres funkcjonalności

Już na start nasi pracownicy otrzymali bazę ponad 170 szkoleń, a nowe szkolenia udostępniane są systematycznie. Każdy z pracowników ma możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i podnoszenia kompetencji. My, jako Pracodawca, mamy możliwość monitorowania i weryfikowania podjętych aktywności przez pracowników.

Samodzielnie stworzyliśmy własne szkolenie w zakresie naszych kompetencji, które przy współpracy z administratorem platformy zakończyło się sukcesem.

Dodatkowo szkolenia, które znajdują się na platformie wspierają Programy Rozwojowe naszych pracowników. Moduły z komunikacji, motywacji, zarządzania sobą w czasie to aspekty, nad którymi pracujemy całe życie.

Dorota Szymańska – Specjalista ds. HR, Specjalista ds. Szkoleń i Rozwoju, Sobiesław Zasada Automotive

Sprawdź, jakie korzyści przyniesie uruchomienie Dolineo w Twojej firmie! Zapraszamy do wypełnienia formularza i przetestowania platformy. Podając swój adres e-mail w domenie firmowej, otrzymasz dostęp demonstracyjny do platformy i katalogu ponad 200 gotowych szkoleń e-learningowych.

Wzmacnianie kompetencji – wypróbuj bezpłatnie Dolineo przez 14 dni, bez zobowiązań!

Udostępnij ten wpis
Piotr Paczos

Piotr Paczos