Blog logo

Znajdziesz tu informacje o nowościach na Dolineo.
Przeczytasz inspirujące artykuły na tematy związane z rozwojem pracowników.
Dowiesz się, w jaki sposób nasi klienci korzystają z Dolineo.

Zarządzaj ścieżkami rozwoju pracowników z wykorzystaniem platformy Dolineo

Dolineo w praktyce

Zarządzaj ścieżkami rozwoju pracowników z wykorzystaniem platformy Dolineo

Dlaczego zarządzanie rozwojem pracowników jest takie ważne?

Odpowiedź na to pytanie dają raporty i rezultaty badań. Według wyników opublikowanych przez Antal w „Aktywność specjalistów i menedżerów”, wrzesień 2017 oraz z badania Work Service S.A. Barometr Rynku Pracy IX, luty 2018 wynika, że jedną z głównych przyczyn, które skłoniły do zmiany pracy były bardziej atrakcyjne możliwości rozwoju kariery – 40%. 27% osób wskazało brak jasnych ścieżek rozwoju jako przyczynę odejścia. W odpowiedzi na pytanie czy pracodawca zapewnia rozwój i jasną ścieżkę kariery 27,5% pracowników odpowiedziało, że nie. Największe niezadowolenie wzbudza brak odpowiedniego systemu szkoleń – 38,2%.

Dolineo zaprojektowane by wspierać zarządzanie rozwojem pracowników

W odpowiedzi na te sygnały oraz bazując na 13 letnim doświadczeniu we wdrażaniu platform e-learningowych stworzyliśmy Dolineo. Platformę, która pozwala na łatwe, szybkie i elastyczne zarządzanie ścieżkami rozwoju wszystkich pracowników.

„Większość platform dla korporacji i dużych organizacji posiada moduł ścieżek rozwoju, gdzie są projektowane ścieżki onboardingowe, stanowiskowe czy tematyczne – branżowe. Wykorzystaliśmy te dobre praktyki w Dolineo, aby duże i średniej wielkości organizacje mogły z nich skorzystać w celu rozwoju swoich kadr”

przedstawia Mariusz Andreasik, współtwórca Dolineo.

Jeżeli w firmie nie ma jasnych reguł awansu, przejrzystych metod ocen pracy, ścieżek kariery, programów do zarządzania talentami – organizacja będzie tracić utalentowanych pracowników. Na to wskazują wyniki wieloletnich badań Instytutu Saratoga (części firmy PwC).

Jakie ścieżki znajdziemy na Dolineo?

„Wspólnie z ekspertami opracowaliśmy ponad 100 ścieżek rozwoju podzielonych na stanowiska, tematy oraz poziomy, dobierając adekwatne szkolenia i pigułki wiedzy do wymaganych kompetencji”

wyjaśnia Marta Stefaniak, współtwórczyni Dolineo.

Dzięki Dolineo menedżerowie sami przypisują ścieżki rozwoju lub umożliwiają pracownikom na samodzielny wybór. Zarządzanie ścieżkami możliwe jest również z poziomu Super Menedżera, który ma wgląd do wszystkich zespołów i pracowników.

Ścieżki podzieliliśmy

Stanowiskowo
Zarządzaj ścieżkami rozwoju pracowników z wykorzystaniem platformy Dolineo
i tematycznie.

Z czego składa się ścieżka na Dolineo?

Dolineo umożliwia podgląd wszystkich ścieżek poprzez wybór obszaru, stanowiska oraz poziomu zaawansowania. Podgląd ścieżki prezentuje listę szkoleń z jakich jest zbudowana, kompetencje jakie rozwija oraz czas jaki jest niezbędny na jej ukończenie. Naszym celem jest, aby każdy pracownik otrzymał ścieżkę rozwoju od recepcji, przez handlowców i obsługę Klienta po menadżerów. Każde stanowisko ma od 1 do 6 poziomów, co umożliwia przypisanie ścieżki zarówno nowym, jak i doświadczonym pracownikom.

Jakie kompetencje i umiejętności rozwiną pracownicy dzięki ścieżkom na Dolineo?

Na Dolineo znajduje się ponad 200 szkoleń i pigułek wiedzy z obszarów obsługi Klienta, sprzedaży, rozwoju osobistego, administracji i aplikacji, zarządzania i bezpieczeństwa. Rozwijają one umiejętności miękkie jak zarządzanie sobą w czasie, komunikację interpersonalną. Po pierwsze, wspierają pracowników sprzedaży i obsługi Klienta w negocjacjach, wystąpieniach publicznych, radzeniu sobie z trudnym Klientem. Po drugie, zapewniają certyfikowane okresowe szkolenia BHP dla pracowników administracyjno-biurowych oraz kierowników (zawsze aktualne). Wspierają przy zachowaniu bezpieczeństwa przy przetwarzaniu danych osobowych (RODO).

Dedykowane ścieżki rozwoju

Ponadto, Dolineo umożliwia uruchomienie firmowej strefy własnej w której możliwe jest umieszczanie własnych (dedykowanych) szkoleń e-learningowych, materiałów multimedialnych (pliki, wideo, prezentacje, PDF) oraz tworzenie dedykowanych firmowych ścieżek rozwoju.

Certyfikaty BHP i ukończenia ścieżek

Dzięki Dolineo można obsłużyć okresowe szkolenia BHP – certyfikaty dla pracowników
i kierowników generowane automatycznie po ukończeniu szkoleń. Pracownik ma możliwość pobrania certyfikatu ukończenia dowolnej ukończonej ścieżki rozwoju.

Wykorzystaj Dolineo i zaprojektuj ścieżki rozwoju dla swoich pracowników już dzisiaj.
Zapraszamy do bezpłatnych 14-dniowych testów oraz konsultacji z naszymi Doradcami

Zapytaj o DEMO


Źródła danych:
https://www.eden.pl/blog/7-powodow-dla-ktorych-najlepsi-pracownicy-rzucaja-prace
http://www.workservice.com/pl/Centrum-prasowe/Informacje-prasowe/Ekspert-HR-komentuje/Szklany-sufit-i-brak-rozwoju-Pracownicy-groza-odejsciami
https://hrstandard.pl/2015/12/31/10-powodow-przez-ktore-pracownicy-odchodza-z-pracy
https://www.forbes.pl/praca/5-powodow-dla-ktorych-rzucamy-prace/eyrtkf3

Udostępnij ten wpis
Mariusz Andreasik

Mariusz Andreasik