Blog logo

Znajdziesz tu informacje o nowościach na Dolineo.
Przeczytasz inspirujące artykuły na tematy związane z rozwojem pracowników.
Dowiesz się, w jaki sposób nasi klienci korzystają z Dolineo.

Pracownicy Inpost

Case studies

Jak InPost wykorzystuje platformę e-learningową Dolineo do rozwoju kompetencji swoich pracowników?

InPost jest liderem w oferowaniu nowoczesnych usług logistycznych (najlepsza firma kurierska 2019 według Polskiego Instytutu Badań Jakości). Zainwestowały w niego amerykańskie fundusze inwestycyjne Advent International i KKR. Firma oferuje usługi kurierskie oraz dostawy za pośrednictwem ogólnopolskiej sieci Paczkomatów® dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych, w tym kompleksowe usługi dedykowane branży e-commerce.

Każdego miesiąca Kurierzy doręczają miliony paczek, a dzięki usługom logistycznym dedykowanym dla e-commerce InPost cały czas notuje rekordowe wzrosty obsługiwanych wolumenów. Ich sieć Paczkomatów® liczy już 7000 maszyn! Tak intensywny rozwój to odpowiedź na dynamicznie wzrastającą liczbę obsługiwanych wolumenów paczek oraz korzystających z usług klientów. W kolejnych latach InPost będzie stawiał zdecydowany nacisk na rozwój usług dedykowanych dla Klientów e-commerce, takich jak Lodówkomaty czy Fulfillment.

InPost jest liderem w oferowaniu nowoczesnych usług logistycznych. Sieć Paczkomatów® liczy już 7000 maszyn! (fot. InPost)

Wyzwanie

Z uwagi na charakter usług, firma ma swoje lokalizacje praktycznie w każdym zakątku Polski. Oprócz biur w Krakowie i Warszawie oraz 26 oddziałów w całym kraju, posiada również zakład produkcyjny i sortownię. Jednocześnie różnorodność działów i obszarów jest bardzo duża. Począwszy od oddziałów kurierskich, po obsługę klienta, sprzedaż, IT, produkcję, R&D czy działy wspierające, takie jak m.in. finanse, HR, administracja, marketing.

Organizowane są szkolenia stacjonarne, jednak tak znaczne rozproszenie sprawia, że wyzwaniem jest zapewnienie wszystkich niezbędnych szkoleń i odpowiedniego rozwoju umiejętności dla wszystkich pracownikówInPost cały czas dynamicznie się rozwija, a jego siłą napędową są właśnie ludzie. To od ich kompetencji i kwalifikacji zależy wiele, dlatego tak ważna jest dbałość o te kwestie.

InPost jest liderem w oferowaniu nowoczesnych usług logistycznych. Sieć Paczkomatów® liczy już 7000 maszyn! (fot. InPost)InPost jest liderem w oferowaniu nowoczesnych usług logistycznych. Sieć Paczkomatów® liczy już 7000 maszyn! (fot. InPost)

Jak InPost wykorzystuje Dolineo do rozwoju kompetencji Znaczne rozproszenie sprawia, że wyzwaniem jest zapewnienie wszystkich niezbędnych szkoleń i odpowiedniego rozwoju umiejętności dla wszystkich pracowników. (fot. InPost)

Wyzwanie

W odpowiedzi na potrzeby pracowników oraz całej organizacji zdecydowano się wdrożyć platformę e-learningową. Wybór padł na platformę Dolineo, która jest gotowym systemem wspierającym rozwój kompetencji i zarządzania wiedzą. Decyzję rozstrzygnął przede wszystkim szeroki wachlarz oferowanych szkoleń. Dolineo to ponad 200 gotowych modułów szkoleniowych, kursów i pigułek wiedzy, z wielu obszarów, które tylko czekały by skutecznie przekazać wiedzę pracownikom.

Dużym plusem Dolineo jest również możliwość wyboru własnej ścieżki rozwoju czy dodawania własnych szkoleń. Dodatkowo samodzielne tworzenie e-szkoleń w kreatorze, sprawdzanie wiedzy oraz monitorowanie postępów (także przez przełożonych).

„Dzięki pomocy działu obsługi klienta Dolineo wdrożenie przebiegło sprawnie, bez długiego czasu oczekiwania czy komplikacji.“
Marzena Paterek – Junior HR Business Partner

W odpowiedzi na potrzeby pracowników oraz całej organizacji zdecydowano się wdrożyć platformę e-learningową Dolineo. (fot. InPost)

InPost tworzy ponad 2000 osób z indywidualnymi potrzebami rozwojowymi, z różnych obszarów. Dzięki platformie e-learningowej Dolineo, firma wspiera rozwój swoich pracowników, którzy mają stałą możliwość wzmacniania swoich mocnych stron i zdobywania nowych umiejętności. Na Dolineo każdy może wybrać niezależną ścieżkę rozwoju (np. w zakresie wystąpień publicznych, komunikacji czy obsługi klienta) i realizować ją w dowolnym i dogodnym dla siebie czasie i miejscu, logując się z dowolnego urządzenia.

Dedykowane ścieżki rozwoju cieszą się wśród pracowników bardzo dużą popularnością. Warto dodać, że w ciągu ostatniego roku pracownicy InPost, za pośrednictwem platformy Dolineo, zrealizowali łącznie ponad 1400 godzin szkoleniowych. Taka ilość godzin szkoleń realizowanych w sposób tradycyjny – czyli stacjonarnie, byłaby bardzo trudna do osiągnięcia. Platforma e-learningowa pokazuje tutaj swoją kolejną zaletę – pozwala na znaczne ograniczenie kosztów szkoleń stacjonarnych.

„W trakcie epidemii platforma szkoleniowa zyskała dodatkowe znaczenie i potwierdziła kolejne zalety e-learningu i zdalnego dzielenia się wiedzą. W tym czasie firma w dalszym ciągu, bezpiecznie i bez przeszkód mogła dbać o potrzeby rozwojowe swoich pracowników.”
Marzena Paterek – Junior HR Business Partner

Wypróbuj bezpłatnie Dolineo przez 14 dni, bez zobowiązań!

Udostępnij ten wpis
Piotr Paczos

Piotr Paczos