Blog logo

Znajdziesz tu informacje o nowościach na Dolineo.
Przeczytasz inspirujące artykuły na tematy związane z rozwojem pracowników.
Dowiesz się, w jaki sposób nasi klienci korzystają z Dolineo.

Feedback z perspektywy managera

Nowości na Dolineo

Feedback z perspektywy managera – nowe szkolenie na Dolineo!

Na co dzień zarządzasz grupą pracowników. Wiesz jak ważne jest, aby zespół dobrze współpracował, a każdy z jego członków wiedział, czy wykonuje swoje obowiązki poprawnie. Twoja opinia i ocena mają wpływ na przyszłość pracownika w firmie. Dzięki niej pracownik popełnia mniej błędów, pracuje efektywniej, a mając poczucie dobrze wykonanej pracy i docenienia, nie myśli o rezygnacji i odejściu z firmy. Jak więc prowadzić rozmowy z pracownikami i udzielać informacji zwrotnej, by przynosiły efektywne zmiany? Odpowiedź w najnowszym szkolenie na Dolineo – „Feedback z perspektywy managera”.

Dlaczego udzielanie feedbacku jest ważne?
Twoja rola w udzielaniu informacji zwrotnej
Jaki masz wybór
Co użytkownik zyska dzięki szkoleniu?
Dla kogo jest przeznaczone szkolenie?

Musisz być świadomy tego, co robią inni, oklaskiwać ich wysiłki, doceniać ich sukcesy i zachęcać ich do dążeń. Kiedy wszyscy sobie pomagamy, wszyscy wygrywają.

Jim Stovall

Dlaczego udzielanie feedbacku jest ważne?

Współpraca w zespole w którym jest kilku pracowników w różnym wieku, z różnym doświadczeniem i podejściem wymaga od managera odpowiedniego przygotowania. Informacje zwrotne, które otrzymuje od pracowników są okazją do poprawy wydajności i wysłuchania zespołu, a te, których sam udziela dają pracownikom jasny komunikat odnośnie ich pracy, dlatego tak ważna jest komunikacja dwustronna. Nie tylko zaplanowana z góry w rocznym planie ocen pracowniczych, ale także ta codzienna. Komunikacja to klucz do sukcesu całego zespołu, więc jeśli chcesz, aby Twoi pracownicy byli zaangażowani i zmotywowani, udzielaj im informacji zwrotnej.

Szkolenia e-learningowe
Pobierz pakiet

Twoja rola w udzielaniu informacji zwrotnej

Kultura feedbacku panująca w firmie sprawia, że samo przeprowadzanie rozmów na linii manager-podwładny jest czymś naturalnym. Rozmowa z przełożonym nie wywołuje stresu u pracownika, jak ma to czasem miejsce w firmach, gdzie takie rozmowy są rzadkością i sprowadzają się wyłącznie do rozmów oceniających. Constant feedback, czyli bieżące udzielanie informacji zwrotnej, pozwala pracownikowi na bieżąco korygować swoje zachowanie przekładając się na bardziej efektywną pracę. Pamiętaj że jako manager, masz realny wpływ na zachowanie Twojego podwładnego, zarówno na wzrost jego zaangażowania, jak i na spadek.

Jaki masz wybór?

By feedback był wartościowy i efektywny powinien spełniać kilka warunków. Tylko wtedy daje realną szansę na zmianę postaw pracowników. Wg badań, aż 57% osób woli konstruktywny feedback od krótkiego „dobra robota”.

Modeli udzielania feedbacku jest wiele. W szkoleniu omawiamy różne metody. Zaczynając od „na kanapkę”, poprzez SBI, FUKO, kończąc na FUKO PKZ. Każda z tych metod ma swoje plusy i minusy. Warto je poznać, aby dla swojej organizacji oraz zespołu wybrać tę, która będzie najbardziej spójna z kulturą organizacyjną. Warto także dopasować metodę w zależności od sytuacji w której się znaleźliśmy, ponieważ jedna metoda sprawdzi się w sytuacji, kiedy chcemy wyrazić krytykę, a inna w momencie ,kiedy zależy nam na udzieleniu pochwały.

Pamiętaj! Nie tylko Ty jako manager powinieneś się przygotować do udzielania feedbacku. Ważne jest także to, aby Twoi podwładni wiedzieli, czym jest feedback, czego mogą się spodziewać na rozmowie oraz jak się do niej przygotować. Odpowiedzi na te zagadnienia znajdą w szkoleniu „Feedback z perspektywy pracownika.” Obydwa szkolenia zawierają wspólne elementy dzięki czemu wiedza i managerów, i szeregowych pracowników jest spójna. To znacznie ułatwia proces feedbacku.

Co użytkownik zyska dzięki szkoleniu?

  • Wskazówki o tym, jakie możliwości dają różne rodzaje feedbacku, jak udzielać informacji zwrotnej pracownikom – szkolenie posiada praktyczne wskazówki, dzięki którym dobrze przygotujesz się do rozmowy z podwładnymi.
  • Zestawy ćwiczeń i przykładów, dzięki którym przećwiczysz różne warianty prowadzenia rozmów.
  • Szybki dostęp do treści – możesz skorzystać z przygotowanej przez eksperta wiedzy, wtedy kiedy jej potrzebujesz.

Dla kogo jest przeznaczone szkolenie?

  • Managerów, którzy chcą się nauczyć przyjmować i dawać feedback, by wpływał pozytywnie na rozwój zawodowy ich samych, podwładnych oraz całej firmy.
  • Wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć więcej na temat metod udzielania i przyjmowania feedbacku, rodzajów informacji zwrotnej oraz tego jak się przygotować do rozmów z pracownikami.
  • skazówki o tym, jakie możliwości dają różne rodzaje feedbacku, jak udzielać informacji zwrotnej pracownikom – szkolenie posiada praktyczne wskazówki, dzięki którym dobrze przygotujesz się do rozmowy z podwładnymi.

Co zrobić, aby przetestować szkolenie Feedback z perspektywy managera?

Zapraszamy do wypełnienia formularza na stronie Dolineo. Podając swój adres e-mail w domenie firmowej, otrzymasz dostęp demonstracyjny do tego, jak i do ponad 200 gotowych szkoleń e-learningowych.

Oferujemy trzy warianty udostępnienia szkolenia, dopasowane do Twoich potrzeb:

Platforma e-learningowa Dolineo

z dostępem do tego jak i ponad 200 gotowych szkoleń e-learningowych oraz strefy własnej.

Czasowe udostępnienie szkolenia

na określony czas i dla określonej liczby pracowników – jeśli Twoja firma nie posiada własnej platformy e-learningowej.

Szkolenia w formie SCORM

gotowe do umieszczenia na własnej platformie e-learningowej.

Udostępnij ten wpis
Dolineo

Dolineo