Blog logo

Znajdziesz tu informacje o nowościach na Dolineo.
Przeczytasz inspirujące artykuły na tematy związane z rozwojem pracowników.
Dowiesz się, w jaki sposób nasi klienci korzystają z Dolineo.

Jak tworzyć treści za pomocą H5P na platformie e-learningowej

Dolineo w praktyce

Jak tworzyć treści za pomocą H5P na platformie e-learningowej?

H5P to bezpłatna aplikacja online typu open source. Pozwala na samodzielne tworzenie nowoczesnych oraz interaktywnych treści, które mogą być udostępniane m.in. na platformach szkoleniowych.

Dzięki niej stworzysz różne formy materiałów e-learningowych. Są to np. dynamiczne prezentacje, quizy, a nawet gry bez konieczności korzystania z dodatkowych narzędzi i języków programowania. H5P przeznaczone jest dla środowisk Moodle, WordPress oraz Drupal, stąd aplikacja jest obsługiwana na każdej z naszych platform e-learningowych.

Możliwości

H5P jest niezwykle pomocne w warsztacie nowoczesnego nauczania. Pozwala na tworzenie ciekawych i rozbudowanych lekcji szkoleniowych. Oprócz treści tekstowych oraz graficznych uzupełnisz je filmami i ścieżkami dźwiękowymi. Dają również możliwość weryfikacji zdobywanej wiedzy na podstawie quizów. Dodatkowo, wszystkie dostępne formy materiałów szkoleniowych tworzysz przy pomocy aplikacji i edytujesz bezpośrednio na platformie e-learningowej. W odróżnieniu do szkoleń utworzonych w standardzie SCORM’a, które wymagają zewnętrznych i często płatnych programów.

szablon_szkolenia_H5P

Łatwość i dostępność aplikacji

Dzięki H5P już nie tylko dostęp do treści szkoleniowych jest łatwy i możliwy w każdym miejscu oraz czasie. Także proces ich tworzenia jest prosty i daje radość. Jedyne co jest potrzebne do utworzenia nowego materiału to dowolna przeglądarka oraz dostęp do platformy e-learningowej. Co więcej, H5P tworzy i udostępnia treści w języku HTML5, co oznacza, że do ich wyświetlenia wystarczy przeglądarka bez konieczności instalacji dodatkowych wtyczek.
Wszystkie materiały edukacyjne utworzone w H5P są przyjazne oraz w pełni responsywne dla urządzeń mobilnych, zapewniając taką samą bogatą graficznie zawartość na komputerze, tablecie, jak i smartfonie.

Interaktywność zdalnego nauczania za pomocą H5P

H5P pozwala jeszcze lepiej wykorzystać moc Internetu w technice zdalnego nauczania umożliwiając prezentowanie treści szkoleniowych w jeszcze bardziej intuicyjny oraz interesujący sposób, niż dotychczas. Jej możliwości można wykorzystać m.in. w onboardingu dla nowych pracowników. W formie interaktywnego wideo w szybki i ciekawy sposób można zaprezentować rozkład biura, czy rozległej fabryki. Dodatkowo, możliwe jest przedstawienie przekroju historii firmy na wirtualnej osi czasu, na którą pracownik może kliknąć oraz łatwo uzyskać przegląd kluczowych wydarzeń.

baza_ikon

Gotowe szablony szkoleń H5P

W cenie abonamentu Dolineo klienci otrzymują również pakiet gotowych szablonów szkoleń w różnych kolorach. Każdy z nich zawiera zestaw ikon oraz grafik do dowolnego wykorzystania na poszczególnych ekranach, jak również gotowe projekty ekranów. Dzięki temu każda osoba, nawet bez zmysłu estetycznego czy dostępu do grafik, będzie w stanie przygotować atrakcyjny wizualnie materiał.

Wyznaczaj w swojej organizacji ekspertów, którzy podzielą się swoją wiedzą z innymi! Twórz szkolenia za pomocą kreatora zupełnie od podstaw lub korzystaj z naszych szablonów.

Szkolenia stworzone przy pomocy kreatora H5P dostępne są w wersji demo naszego systemu. Chcesz sprawdzić jak to działa? Wypróbuj bezpłatnie Dolineo!

Udostępnij ten wpis
Aneta Tarnogorska

Aneta Tarnogorska