Blog logo

Znajdziesz tu informacje o nowościach na Dolineo.
Przeczytasz inspirujące artykuły na tematy związane z rozwojem pracowników.
Dowiesz się, w jaki sposób nasi klienci korzystają z Dolineo.

MS Excel – tabela przestawna w praktyce. Nowe szkolenie na platformie Dolineo!

Nowości na Dolineo

MS Excel – tabela przestawna w praktyce. Nowe szkolenie na platformie Dolineo!

Bez wątpienia na każdym robi wrażenie analiza danych przedstawiona w spójny i czytelny sposób. Widzieliście kiedyś, jak niektórzy prezentują dane za pomocą tabeli dowolnie zmieniając parametry przedstawiając różne warianty analizy? Tego typu działania można wykonać w Excelu – a dokładniej za pomocą tabeli przestawnej. W tym momencie dla wielu osób zaczynają się schody… Tabela przestawna już na starcie może przestraszyć – w końcu działanie w Excelu często kojarzy się z koniecznością posiadania zaawansowanej wiedzy. Postanowiliśmy odczarować tą jakże prostą i intuicyjną funkcjonalność MS Excel!

W Internecie znajdziemy wiele ogólnodostępnych materiałów szkoleniowych dotyczących Excela i tabeli przestawnej. Jednak już od jakiegoś czasu nasi klienci zgłaszali do nas potrzebę szkolenia, które w prosty i praktyczny sposób przedstawi wiedzę dotyczącą funkcjonalności tabeli przestawnej. Pierwsze co rzuciło nam się w oczy podczas analizy tematu, to definicja tabeli przestawnej. Zazwyczaj użyte są w niej wyrazy, które brzmią bardzo poważnie. Dowiemy się na przykład, że jest to zaawansowane narzędzie do analizowania dużych zbiorów danych). To tylko potęguje obawę pracowników przed rozpoczęciem nauki i osłabia motywację. Jak zatem to zmienić?

Tabela przestawna nie wymaga zaawansowanej znajomości MS Excel

Pokusilibyśmy się nawet o stwierdzenie, że tabela przestawna nie wymaga do końca podstawowej znajomości MS Excel – wystarczy intuicyjna wiedza dotyczącą tego programu. Tabela przestawna to funkcjonalność naprawdę dla każdego, a korzystanie z niej wiąże się z konkretnymi korzyściami. Jeżeli pracujesz z danymi i zdarza się, że potrzebujesz je przeanalizować, sprawdzić zależności, porównać, to tabela przestawna będzie idealnym rozwiązaniem! Daje dużo możliwości, pozwala przygotować podsumowania i przeprowadzić różne warianty analizy za pomocą kilku kliknięć myszką, bez konieczności znajomości formuł czy skompilowanych funkcji MS Excel.

Czy wiesz, że…?

Tabela przestawna stanowi niezależną funkcjonalność programu MS Excel – aby wziąć udział w szkoleniu z tego zakresu, nie potrzebujesz zaawansowanej znajomości Excela. Wystarczy intuicyjna wiedza dotycząca tego programu.

Tabela przestawna to najbardziej przydatne narzędzie do analizy danych.
Tabela przestawna to najbardziej przydatne narzędzie do analizy danych.

Podnoś umiejętności i efektywność pracy

Tabele przestawne są prostą funkcjonalnością, a przy tym posiadają bardzo dużo możliwości zastosowania. Mogą być wykorzystywane praktycznie w każdej branży, w dowolnym dziale firmy, podnosząc jakość i efektywność pracy.

Pora na kilka słów o samym szkoleniu i o tym, jak zaktywizować pracowników do podnoszenia umiejętności w tym zakresie. Wyszliśmy od założenia, że kurs powinien w jak największym stopniu zapewniać użytkownikom samodzielność w procesie nauki – badania pokazują, że przyswajanie wiedzy przez osoby dorosłe odnosi największy efekt w momencie, kiedy sami decydujemy o tym, czego i kiedy będziemy się uczyć (przejście od myślenia „muszę” do „chcę”). Właśnie dlatego podzieliliśmy kurs na osiem krótkich filmów instruktażowych, w trakcie których ekspert prezentuje wybrane zagadnienia. Każdy film stanowi osobny i niezależny moduł, a więc to od pracownika zależy, kiedy i z którym modułem będzie chciał się zapoznać.

Moduły posiadają tytuły, które szybko mogą ukierunkować problem lub potrzebę:

 • Czym jest i kiedy warto stosować tabelę przestawną?;
 • Tworzenie nowej tabeli przestawnej w praktyce;
 • Jak tworzyć podsumowania w tabeli przestawnej;
 • Jak porównywać dane w tabeli przestawnej, bez użycia funkcji;
 • Wykres przestawny w trzech kliknięciach;
 • Możliwości analizy danych w tabeli przestawnej;
 • Grupowanie dat, liczb i tekstów w tabeli przestawnej;
 • Odświeżanie danych, funkcje automatyczne w tabeli przestawnej.

Wiedza przekazywana w naszym kursie nastawiona jest przede wszystkim na aspekt praktyczny. Materiał został przygotowany w taki sposób, aby pokazać różne scenariusze i możliwości analizy danych. Na koniec każdego modułu udostępnione są ćwiczenia w wersji do pobrania – samodzielne powtórzenie materiału jest kluczem do lepszego przyswajania treści.

Jakie cele osiągną pracownicy, przechodząc szkolenie?

 • Zdobędą lub usystematyzują wiedzę na temat tabel przestawnych – dowiedzą się m.in. jak skutecznie i szybko tworzyć tabele przestawne oraz w jaki sposób analizować dane i tworzyć wykresy przy jej pomocy.
 • Zwiększą efektywność pracy oraz oszczędność czasu.

Kto powinien skorzystać ze szkolenia?

 • Wszyscy pracownicy, których obowiązki służbowe wiążą się z możliwością korzystania z MS Excel – wiedza o tym, jak sprawnie analizować dane z pewnością pozytywnie wpłynie na efektywność ich pracy.
 • Nowi pracownicy, dla których szkolenia stanowią element onbordingu.
 • Menedżerowie, którzy powinni posiadać wiedzę na temat sposobów analizy i prezentacji danych.
MS Excel – tabela przestawna w praktyce. Nowe szkolenie na Dolineo!
MS Excel – tabela przestawna w praktyce. Nowe szkolenie na Dolineo!

Co zrobić, aby przetestować szkolenie?

Zapraszamy do wypełnienia formularza na stronie Dolineo. Podając swój adres e-mail w domenie firmowej, otrzymasz dostęp demonstracyjny do tego, jak i do ponad 150 e-learningowych szkoleń gotowych.

Jak możesz udostępnić szkolenie pracownikom?

Wariant 1: Możesz wykupić dostęp do platformy Dolineo dla pracowników. Dolineo to platforma e-learningowa z ponad 200 gotowymi szkoleniami e-learningowymi oraz strefą własną, gdzie można tworzyć własne kursy online, testy, ankiety. Sprawdź katalog szkoleń e-learningowych.

Zapytaj o ofertę dla swojej organizacji: kontakt@dolineo.com

Wariant 2: Jeśli posiadasz własną platformę e-learningową, możesz zakupić SCORM i opublikować na niej szkolenie.

Zapraszamy!

Wypróbuj bezpłatnie Dolineo przez 14 dni, bez zobowiązań!

Udostępnij ten wpis
Paulina Pietrzak-Gerchant

Paulina Pietrzak-Gerchant