Blog logo

Znajdziesz tu informacje o nowościach na Dolineo.
Przeczytasz inspirujące artykuły na tematy związane z rozwojem pracowników.
Dowiesz się, w jaki sposób nasi klienci korzystają z Dolineo.

Proaktywność w pracy - nowe szkolenie na platformie e-learningowej Dolineo

Nowości na Dolineo

Proaktywność – działaj świadomie i odpowiedzialnie. Nowe szkolenie w formie animacji na platformie Dolineo!

Proaktywność jest postawą poszukiwaną i cenioną przez pracodawców – szczególnie w ostatnich latach. A może zawsze nią była, tylko nie nazywaliśmy jej przy pomocy tego pojęcia? Możemy powiedzieć, że synonimy proaktywności to energia w działaniu, podejmowanie inicjatywy, ambicja… Skojarzeń znalazłoby się jeszcze kilka, a jednak sedno sprawy leży gdzieś indziej.

Co to jest proaktywność?

Definicja proaktywności podkreśla raczej, że jest to postawa świadomego podejmowania decyzji i brania odpowiedzialności za swoje działanie. Działanie proaktywne ujęte w ten sposób wydaje się może oczywiste (który dojrzały człowiek tak nie postępuje?), ale okazuje się, że w praktyce wcale oczywiste nie jest. Bardzo często ulegamy wpływowi czynników zewnętrznych i dajemy się ponieść z prądem zdarzeń. Nie ma wtedy miejsca na świadomą decyzję – reagujemy reaktywnie. Proaktywność i reaktywność to dwie strony tej samej monety – warto jednak nauczyć się kierować uwagę na tę właściwą. To proaktywność prowadzi do skutecznego działania, satysfakcji i sukcesu. Nic więc dziwnego, że postawa proaktywna jest pożądana przez wszystkich: zarówno pracodawców, jak i samych pracowników.

Czy wiesz, że…?

Proaktywność nie jest cechą, z którą się rodzimy. Oczywiście, czynniki wrodzone, takie jak osobowość czy temperament, wpływają na naszą postawę. Dobra wiadomość jest taka, że proaktywność w pracy (i nie tylko) możemy wyćwiczyć. Warto pomyśleć o proaktywności jako o codziennym nawyku, nad którym możemy pracować.

Proaktywność w pracy - nowe szkolenie na platformie e-learningowej Dolineo
Proaktywność w pracy – nowe szkolenie na platformie e-learningowej Dolineo

Jakie cele osiągną pracownicy, przechodząc szkolenie?

  • Dowiedzą się, co to jest proaktywność i czym się ona różni od reaktywności.
  • Poznają sytuacje, w których postawa proaktywna okazała się być kluczowa, by działać skutecznie.
  • Dowiedzą się, jak ćwiczyć postawę proaktywną, aby wprowadzić ją w nawyk!

Kto powinien skorzystać ze szkolenia?

  • Wszyscy pracownicy, którzy chcą być bardziej proaktywni i czerpać więcej satysfakcji z pracy.
  • Nowi pracownicy, którzy zaczynają pracę w organizacji promującej postawę proaktywną.
  • Wszyscy pracownicy – aby działania proaktywne, zaangażowanie i wychodzenie z inicjatywą stały się wspólną postawą.

Przejście szkolenia zajmuje około 8 minut. Przygotowaliśmy je w formie animacji. Zagadnienie pracy nad postawą proaktywną przedstawiamy, opowiadając historię kilku bohaterów. Zastosowanie storytellingu sprawia, że koncepcja proaktywności jest łatwiejsza do zrozumienia, a dodatkowo wzmacniamy przekaz kluczowych dla zapamiętania treści. Użytkownik obserwując proaktywną postawę u innych, widzi jej pozytywny efekt i chce go naśladować.

Wychodzimy z założenia, że wraz z momentem zamknięcia szkolenia rozpoczyna się czas utrwalania wiedzy. Dlatego na koniec animacji szkoleniowej zachęcamy do wykonania przygotowanego przez nas ćwiczenia otwartego. Chcemy w ten sposób zachęcić użytkownika do regularnej, samodzielnej praktyki. Liczymy na to, że po zapoznaniu się z ćwiczeniem (i zanotowaniu kluczowych punktów) użytkownik będzie do niego wracać, aby pracować nad nawykiem proaktywności.

Proaktywność w pracy - nowe szkolenie na platformie e-learningowej Dolineo
Proaktywność w pracy – nowe szkolenie na platformie e-learningowej Dolineo

Co zrobić, aby zapoznać się ze szkoleniem?

Zapraszamy do wypełnienia formularza na stronie: https://dolineo.com/wyprobuj-bezplatnie/. Podając swój adres e-mail w domenie firmowej, otrzymasz dostęp demonstracyjny do tego, jak i do ponad 150 naszych e-learningowych szkoleń gotowych.

Jak możesz udostępnić szkolenie pracownikom?

Wariant 1: Możesz wykupić dostęp do platformy Dolineo dla pracowników. Dolineo to platforma e-learningowa z ponad 200 gotowymi szkoleniami e-learningowymi oraz strefą własną, gdzie można tworzyć własne kursy online, testy, ankiety. Sprawdź katalog szkoleń e-learningowych.

Zapytaj o ofertę dla swojej organizacji: kontakt@dolineo.com

Wariant 2: Jeśli posiadasz własną platformę e-learningową, możesz zakupić SCORM i opublikować na niej szkolenie.

Zapraszamy!

Wypróbuj bezpłatnie Dolineo przez 14 dni, bez zobowiązań!

Udostępnij ten wpis
Justyna Stępniak

Justyna Stępniak