Blog logo

Znajdziesz tu informacje o nowościach na Dolineo.
Przeczytasz inspirujące artykuły na tematy związane z rozwojem pracowników.
Dowiesz się, w jaki sposób nasi klienci korzystają z Dolineo.

Zarządzanie wiedzą w firmie farmaceutycznej – case study Sun-Farm

Case studies

Zarządzanie wiedzą w firmie farmaceutycznej – case study Sun-Farm

Profil klienta

Sun-Farm to firma farmaceutyczna, skupiona głównie na portfelu leków na receptę, dostępnych na rynku szpitalnym i otwartym oraz produktów OTC. Funkcjonuje na polskim rynku od 20 lat i jest częścią międzynarodowej spółki Dermapharm AG. Działalność w Polsce to: własna hurtownia farmaceutyczna, produkcja leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Dodatkowo także świadczy usługi w zakresie: opracowywania technologii i składu, tabletkowania i kapsułkowania, konfekcjonowania wyrobów gotowych oraz etykietowania.

Sun-Farm produkuje i dystrybuuje ponad 70 produktów leczniczych oraz 6 suplementów diety i wyrobów medycznych. Większość oferowanych produktów zarówno na receptę jak i bez recepty tzw. OTC posiada unikatowe cechy i przewagi, które sprawiają, że ich stosowanie stanowi istotną, niepowtarzalną korzyść dla pacjenta.

Sun-Farm aktywnie współpracuje z lekarzami i farmaceutami i stale umacnia swoją pozycję na rynku. Obecnie firma zatrudnia w Polsce blisko 100 pracowników.

Siedziba firmy farmaceutycznej Sun-Farm w Łomiankach pod Warszawą
Siedziba firmy farmaceutycznej Sun-Farm w Łomiankach pod Warszawą

Wyzwanie

Pandemia koronawirusa skomplikowała procesy szkoleniowe w wielu organizacjach. Również firma Sun-Farm została postawiona przed wyzwaniem zachowania ciągłości szkoleń. Znaczącą grupę pracowników stanowią przedstawiciele medyczni oraz farmaceutyczni. Pracują w rozproszonych zespołach, dla których aktualna wiedza produktowa jest niezbędna do efektywnej pracy. Szkolenia ogólnofirmowe jak i w poszczególnych regionach prowadzone były dotychczas metodą face-to-face. W związku z zaistniałą sytuacją, pojawiła się potrzeba znalezienia rozwiązania, które zastąpi dotychczasową formę.

Szukaliśmy rozwiązania, które umożliwiłoby szybkie przekazywanie informacji m.in. produktowych dla wielu pracowników w ramach terenowych struktur sprzedaży. Wsparcie pracy field force’ów w tym trudnym okresie było dla nas szczególnie ważne.

Andrzej Lach – Marketing and Sales Director Sun-Farm

Zarządzanie wiedzą w firmie farmaceutycznej – case study Sun-Farm
Sun-Farm produkuje i dystrybuuje ponad 70 produktów leczniczych oraz 6 suplementów diety i wyrobów medycznych

Rozwiązanie

Sytuacja spowodowana przez pandemię koronawirusa sprawiła, że firma musiała działać szybko. Potrzeby firmy Sun-Farm były bardzo precyzyjne. Poszukiwana była przestrzeń do umieszczania i udostępniania dokumentów oraz materiałów firmowych w formie plików różnego typu. Research rynku pozwolił ustalić dostępne rozwiązania. Jednym z rozważanych systemów była platforma e-learningowa Dolineo.

Dobry kontakt z działem sprzedaży Dolineo, szybkie odpowiedzi na zadawanie pytania i sprawne wyjaśnianie wszelkich wątpliwości odnośnie możliwości narzędzia spowodowały, że wybór padł na platformę Dolineo.

Andrzej Lach – Marketing and Sales Director Sun-Farm

W ramach platformy pracownicy Sun-Farm mają także dostęp do bazy ponad 200 szkoleń gotowych. Baza co miesiąc wzbogacana jest przez Dolineo o nowe tematy, o czym pracownicy są na bieżąco informowani.

Poza możliwością stworzenia wewnętrznej bazy wiedzy i dzielenia się w szybki sposób firmowymi materiałami, Sun-Farm korzysta również z modułu ankiet. Moduł pozwala na zbieranie anonimowych informacji od pracowników m.in. na temat firmy czy opinii o menedżerach. Zastąpienie dotychczasowej formy papierowej rozwiązaniem cyfrowym znacznie usprawniło proces zbierania feedbacku od pracowników. Zwiększyło również poziom zaufania do samych ankiet pracowniczych. Tworzenie kwestionariuszy za pomocą wbudowanego w system kreatora ankiet jest jeszcze szybsze dzięki pakietowi gotowych szablonów, które są dostępne w ramach abonamentu. Ankiety realizowane poprzez system gwarantują anonimowość i bezpieczeństwo danych.

Zarządzanie wiedzą w firmie farmaceutycznej – case study Sun-Farm
Sun-Farm zatrudnia w Polsce blisko 100 pracowników

Rezultaty

Wdrożenie platformy Dolineo usprawniło procesy szkoleniowe i rozwiązało wiele problemów związanych z efektywnym zarządzaniem wiedzą w firmie. Materiały firmowe oraz szkolenia produktowe zostały odpowiednio pogrupowane i uporządkowane w jednym miejscu, tj. na platformie, która dostępna jest z dowolnego urządzenia i o każdej porze. Dzięki temu, pracownicy rozsiani po całej Polsce mają szybki i łatwy dostęp do aktualnych i jednolitych informacji o firmie oraz produktach.

Poza przyspieszeniem i ułatwieniem komunikowania zmian w ofercie produktowej firmy, zauważyliśmy także wymierne korzyści finansowe. Odejście od materiałów drukowanych, poprzez digitalizację procesu udostępniania informacji o produktach, zwiększyło także bezpieczeństwo przekazywania dokumentów.

Andrzej Lach – Marketing and Sales Director Sun-Farm

Sprawdź jakie korzyści przyniesie uruchomienie Dolineo w Twojej firmie! Zapraszamy do wypełnienia formularza i przetestowania platformy. Podając swój adres e-mail w domenie firmowej, otrzymasz dostęp demonstracyjny do platformy i katalogu ponad 200 gotowych szkoleń e-learningowych.

Wypróbuj bezpłatnie Dolineo przez 14 dni, bez zobowiązań!

Udostępnij ten wpis
Piotr Paczos

Piotr Paczos