Blog logo

Znajdziesz tu informacje o nowościach na Dolineo.
Przeczytasz inspirujące artykuły na tematy związane z rozwojem pracowników.
Dowiesz się, w jaki sposób nasi klienci korzystają z Dolineo.

Antymobbing - przeciwdziałanie mobbingowi i dyskryminacji - szkolenie Dolineo

Nowości na Dolineo

„Antymobbing”, czyli o przeciwdziałaniu mobbingowi i dyskryminacji w zatrudnieniu. Szkolenie w nowej odsłonie na platformie Dolineo!

Obowiązek przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji w miejscu pracy spoczywa na pracodawcy. W celu jego realizacji wdrażane są wewnętrzne procedury antymobbingowe różnego rodzaju. Ważnym elementem polityki antymobbingowej są szkolenia pracowników – aby znali sposoby przeciwdziałania mobbingowi, potrafili identyfikować niepożądane zachowania, odpowiednio na nie reagować i zgłaszać je zgodnie z przyjętymi w firmie zasadami.

Statystyki o tym, jak zapobiegamy mobbingowi

Raport „Bezpieczeństwo pracy w Polsce 2019” wskazuje, że 46% pracowników biurowych i fizyczno-umysłowych padło ofiarą mobbingu*. Z kolei 39% pracowników doświadczyło dyskryminacji w pracy. Statystyki nie pozostawiają złudzeń: temat przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji wymaga naszej uwagi. Problem istnieje, a pracodawcy nie mogą sobie pozwolić na lekceważenie tych zjawisk. W efekcie wystąpienia mobbingu czy dyskryminacji cierpi nie tylko ich ofiara – bolesne konsekwencje mogą się również odbić na kondycji całej firmy. Wdrożenie skuteczniej polityki antymobbingowej jest konieczne, aby zadbać o interesy pracodawcy. Mogą zostać zagrożone w przypadku zarzutu braku przeciwdziałania mobbingowi.

Czy wiesz, że…?

Niewywiązanie się z obowiązku przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji w miejscu pracy, który na pracodawcę nakłada Kodeks pracy, daje pracownikowi możliwość dochodzenia roszczeń finansowych za doznaną krzywdę.

Antymobbing - szkolenie sposoby przeciwdziałania mobbingowi - platforma e-learningowa Dolineo
Szkolenie „Antymobbing” w nowej odsłonie na platformie Dolineo!

Zapisz się do Newslatte Dolineo
i odbierz podwójny BONUS

Otrzymasz bezpłatnie dwa przewodniki oraz co dwa tygodnie esencję dotyczącą świata HR w Polsce i na świecie, wykorzystania narzędzi L&D w firmach, onboardingu, feedbacku i oceny pracowniczej.

newsletter
nesletter logo

SMART jest administratorem Twoich danych. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności 
Regulaminie. Przejście dalej jest potwierdzeniem zapoznania się i akceptacją warunków Regulaminu.

Forma i koncepcja szkolenia

Ze względu na obszerność, a także wagę poruszanych zagadnień, szkolenie „Antymobbing” przygotowaliśmy w dwóch częściach. Stanowią one kompleksowe ujęcie tematu, a także okazję do utrwalenia zdobytej wiedzy w szeregu ćwiczeń typu case study – przykładów „z życia wziętych”.

Pierwsza część szkolenia to „Antymobbing – rozpoznanie dyskryminacji i mobbingu”, w której przypominamy podstawowe definicje. Dzięki niej chcemy pomóc użytkownikom kształtować umiejętność identyfikowania niepożądanych zachowań jako mobbingu lub dyskryminacji. Jej przejście zajmuje około 90 minut.

Druga część szkolenia to „Antymobbing – środki ochrony prawnej”. Użytkownik poznaje w niej obowiązki pracodawcy w zakresie przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji w zatrudnieniu, a także konkretne rozwiązania, do których może uciekać się osoba doświadczająca mobbingu bądź dyskryminacji. Jej przejście zajmuje około 50 minut.

Osobną część szkolenia stanowi test wiedzy, składający się z 10 pytań jednokrotnego wyboru.

Co nowego w szkoleniu „Antymobbing”?

  • W odświeżonym szkoleniu dodaliśmy treści na temat mobbingu i dyskryminacji w pracy zdalnej. Okazuje się, że w takich warunkach te niepożądane zjawiska są spotykane nie rzadziej niż w pracy stacjonarnej. To ważny punkt budowania świadomości pracowników, tym bardziej, że przez sytuację związaną z pandemią home office staje się coraz częściej spotykanym rozwiązaniem w wielu firmach.
  • Szkolenie zaktualizowaliśmy pod kątem najnowszych zmian w prawie.
  • Niezmienione zostało natomiast to, na czym zależy nam najbardziej, a co jest zawsze doceniane przez odbiorców: nauka przez praktyczne przykłady. W szkoleniu zamieściliśmy łącznie 31 case studies – analiz przypadków „z życia wziętych”. Dzięki ich rozwiązywaniu użytkownik ćwiczy umiejętność oceny, czy w danej sytuacji doszło do dyskryminacji lub mobbingu, a także może zrozumieć rolę odpowiedniej interwencji.

Zobacz pełny zakres szkolenia: Antymobbing – przeciwdziałanie mobbingowi i dyskryminacji w zatrudnieniu.

Jak przeciwdziałać mobbingowi i dyskryminacji - szkolenie antymobbing Dolineo
Jak przeciwdziałać mobbingowi i dyskryminacji? Odpowiedź w szkoleniu „Antymobbing”

Jakie cele osiągną pracownicy, przechodząc szkolenie?

  • Poznają różne formy dyskryminacji i dowiedzą się, co charakteryzuje działania mobbingowe – nauczą się rozpoznawać te zjawiska.
  • Dowiedzą się, jakie sposoby przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji powinien wdrażać pracodawca.
  • Poznają wskazówki, jak przeciwdziałać mobbingowi, reagując na bieżąco na niepożądane zachowania, oraz jak dochodzić swoich praw.

Kto powinien skorzystać ze szkolenia?

  • Wszyscy pracownicy – zagadnienia związane z przeciwdziałaniem mobbingowi i dyskryminacji w miejscu pracy są regulowane przez Kodeks pracy, dotyczą wszystkich zatrudnionych.
  • Menedżerowie, którzy chcą lepiej reagować na sytuacje potencjalnie mogące przerodzić się w mobbing lub dyskryminację.
  • Wszyscy pracownicy, którzy chcą być świadomi swoich praw, a także obowiązków pracodawcy względem przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji.

Co zrobić, aby zapoznać się ze szkoleniem?

Zapraszamy do wypełnienia formularza. Podając swój adres e-mail w domenie firmowej, otrzymasz dostęp demonstracyjny do tego, jak i do ponad 170 naszych gotowych szkoleń e-learningowych.

Jak możesz udostępnić szkolenie pracownikom?

Wariant 1: możesz wykupić dostęp do platformy e-learningowej Dolineo dla pracowników. Dolineo to platforma z ponad 200 gotowymi szkoleniami e-learningowymi i strefą własną. Możesz tworzyć własne kursy online, testy i ankiety. Sprawdź katalog szkoleń e-learningowych.

Wariant 2: jeśli posiadasz własną platformę e-learningową, możesz zakupić SCORM i opublikować na niej szkolenie.

Zapytaj o ofertę dla swojej organizacji: kontakt@dolineo.com

Zapraszamy!

Wypróbuj bezpłatnie Dolineo przez 14 dni, bez zobowiązań!


* „Bezpieczeństwo pracy w Polsce 2019”: http://bezpieczniwpracy.pl/wp-content/uploads/2019/10/Raport-Bezpiecze%C5%84stwo-Pracy-w-Polsce-2019.pdf

Udostępnij ten wpis
Justyna Stępniak

Justyna Stępniak