Znajdziesz tu informacje o nowościach na Dolineo.
Przeczytasz inspirujące artykuły na tematy związane z rozwojem pracowników.
Dowiesz się, w jaki sposób nasi klienci korzystają z Dolineo.
„Antymobbing”, czyli o przeciwdziałaniu mobbingowi i dyskryminacji w zatrudnieniu. Szkolenie w nowej odsłonie na platformie Dolineo!
Obowiązek przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji w miejscu pracy spoczywa na pracodawcy. W celu jego realizacji wdrażane są wewnętrzne procedury antymobbingowe różnego rodzaju. Ważnym elementem polityki antymobbingowej są szkolenia pracowników – aby znali sposoby przeciwdziałania mobbingowi, potrafili identyfikować niepożądane zachowania, odpowiednio na nie reagować i zgłaszać je zgodnie z przyjętymi w firmie zasadami.
- Statystyki o tym, jak zapobiegamy mobbingowi
- Forma i koncepcja szkolenia
- Co nowego w szkoleniu „Antymobbing”?
- Jakie cele osiągną pracownicy, przechodząc szkolenie?
- Co zrobić, aby zapoznać się ze szkoleniem?
Statystyki o tym, jak zapobiegamy mobbingowi
Raport „Bezpieczeństwo pracy w Polsce 2019” wskazuje, że 46% pracowników biurowych i fizyczno-umysłowych padło ofiarą mobbingu*. Z kolei 39% pracowników doświadczyło dyskryminacji w pracy. Statystyki nie pozostawiają złudzeń: temat przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji wymaga naszej uwagi. Problem istnieje, a pracodawcy nie mogą sobie pozwolić na lekceważenie tych zjawisk. W efekcie wystąpienia mobbingu czy dyskryminacji cierpi nie tylko ich ofiara – bolesne konsekwencje mogą się również odbić na kondycji całej firmy. Wdrożenie skuteczniej polityki antymobbingowej jest konieczne, aby zadbać o interesy pracodawcy. Mogą zostać zagrożone w przypadku zarzutu braku przeciwdziałania mobbingowi.
Czy wiesz, że…?
Niewywiązanie się z obowiązku przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji w miejscu pracy, który na pracodawcę nakłada Kodeks pracy, daje pracownikowi możliwość dochodzenia roszczeń finansowych za doznaną krzywdę.
Zapisz się do Newslatte Dolineo
i odbierz podwójny BONUS
Otrzymasz bezpłatnie dwa przewodniki oraz co dwa tygodnie esencję dotyczącą świata HR w Polsce i na świecie, wykorzystania narzędzi L&D w firmach, onboardingu, feedbacku i oceny pracowniczej.
SMART jest administratorem Twoich danych. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności
i Regulaminie. Przejście dalej jest potwierdzeniem zapoznania się i akceptacją warunków Regulaminu.
Forma i koncepcja szkolenia
Ze względu na obszerność, a także wagę poruszanych zagadnień, szkolenie „Antymobbing” przygotowaliśmy w dwóch częściach. Stanowią one kompleksowe ujęcie tematu, a także okazję do utrwalenia zdobytej wiedzy w szeregu ćwiczeń typu case study – przykładów „z życia wziętych”.
Pierwsza część szkolenia to „Antymobbing – rozpoznanie dyskryminacji i mobbingu”, w której przypominamy podstawowe definicje. Dzięki niej chcemy pomóc użytkownikom kształtować umiejętność identyfikowania niepożądanych zachowań jako mobbingu lub dyskryminacji. Jej przejście zajmuje około 90 minut.
Druga część szkolenia to „Antymobbing – środki ochrony prawnej”. Użytkownik poznaje w niej obowiązki pracodawcy w zakresie przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji w zatrudnieniu, a także konkretne rozwiązania, do których może uciekać się osoba doświadczająca mobbingu bądź dyskryminacji. Jej przejście zajmuje około 50 minut.
Osobną część szkolenia stanowi test wiedzy, składający się z 10 pytań jednokrotnego wyboru.
Co nowego w szkoleniu „Antymobbing”?
Zobacz pełny zakres szkolenia: Antymobbing – przeciwdziałanie mobbingowi i dyskryminacji w zatrudnieniu.
Jakie cele osiągną pracownicy, przechodząc szkolenie?
Kto powinien skorzystać ze szkolenia?
Co zrobić, aby zapoznać się ze szkoleniem?
Zapraszamy do wypełnienia formularza. Podając swój adres e-mail w domenie firmowej, otrzymasz dostęp demonstracyjny do tego, jak i do ponad 170 naszych gotowych szkoleń e-learningowych.
Jak możesz udostępnić szkolenie pracownikom?
Wariant 1: możesz wykupić dostęp do platformy e-learningowej Dolineo dla pracowników. Dolineo to platforma z ponad 200 gotowymi szkoleniami e-learningowymi i strefą własną. Możesz tworzyć własne kursy online, testy i ankiety. Sprawdź katalog szkoleń e-learningowych.
Wariant 2: jeśli posiadasz własną platformę e-learningową, możesz zakupić SCORM i opublikować na niej szkolenie.
Zapytaj o ofertę dla swojej organizacji: kontakt@dolineo.com
Zapraszamy!
Wypróbuj bezpłatnie Dolineo przez 14 dni, bez zobowiązań!
* „Bezpieczeństwo pracy w Polsce 2019”: http://bezpieczniwpracy.pl/wp-content/uploads/2019/10/Raport-Bezpiecze%C5%84stwo-Pracy-w-Polsce-2019.pdf