Blog logo

Znajdziesz tu informacje o nowościach na Dolineo.
Przeczytasz inspirujące artykuły na tematy związane z rozwojem pracowników.
Dowiesz się, w jaki sposób nasi klienci korzystają z Dolineo.

Dobre praktyki w pracy z mailami na przykładzie MS Outlook. Nowa animacja szkoleniowa na platformie Dolineo!

Nowości na Dolineo

Dobre praktyki w pracy z mailami na przykładzie MS Outlook. Nowa animacja szkoleniowa na platformie Dolineo!

Efektywna obsługa skrzynki e-mailowej może stanowić spore wyzwanie. Codziennie otrzymujemy przynajmniej kilka lub kilkanaście wiadomości pochodzących z różnych źródeł. Niektóre z nich są priorytetowe i wymagają natychmiastowej reakcji. Inne z kolei nie wymagają pilnego działania, ale mogą wiązać się z bardziej czasochłonnymi zadaniami, które musimy odpowiednio zaplanować. Wszyscy otrzymujemy też codziennie maile, które niepotrzebnie odwracają uwagę od priorytetów. Być może w ogóle nie powinny do nas trafić a czasami po prostu zaśmiecają naszą skrzynkę odbiorczą.

Codzienny, niekontrolowany natłok wiadomości w skrzynce odbiorczej często skutkuje chaosem. Taka sytuacja może generować obawę przed przegapieniem lub niemożliwością odnalezienia naprawdę ważnych wiadomości, ale też poczucie, że ciągle mamy tak dużo do zrobienia. W oczywisty sposób może wpływać nie tylko na naszą wydajność pracy, ale też samopoczucie.

Rozwiązaniem jest odpowiednie zarządzanie przychodzącymi wiadomościami e-mail a konkretną metodą, która pozwala to zrobić w sposób prosty i efektywny jest Inbox Zero.

Czym jest Inbox Zero?

Inbox Zero to metoda obsługi przychodzących e-maili polegająca na systematycznym dążeniu do pustej skrzynki odbiorczej. Istotą tej metody jest wyrobienie sobie nawyku szybkiej kategoryzacji wiadomości za pomocą prostych i przejrzystych kryteriów i podjęcie w stosunku do każdej przychodzącej wiadomości jednego z pięciu działań:

 • usuń,
 • archiwizuj,
 • deleguj,
 • wykonaj,
 • odłóż na później.

Czy wiesz, że…?

Metodę Inbox Zero, która w sposób łatwy i szybki pozwala na usprawnienie obsługę skrzynki, możesz wdrożyć praktycznie w każdym programie pocztowym, nie tylko w Outlooku.

Jakie cele osiągną pracownicy, przechodząc szkolenie?

 • Dowiedzą się, jak radzić sobie z przeładowaną skrzynką odbiorczą.
 • Nauczą się usprawnić obsługę skrzynki odbiorczej poprzez konsekwentne segregowanie wiadomości.
 • Poznają funkcje Outlooka ułatwiające wdrożenie Inbox Zero.

Kto powinien skorzystać ze szkolenia?

 • Wszyscy pracownicy, u których chaos w skrzynce odbiorczej negatywnie wpływa na wydajność i komfort pracy.
 • Pracownicy, którzy nie są zadowoleni z aktualnie stosowanej metody zarządzania e-mailami przychodzącymi np. systemu flag lub oznaczeń.
 • Wszyscy pracownicy, którzy chcą w prosty i szybki sposób uporządkować skrzynkę odbiorczą.

Szkolenie trwa około 8 minut i zostało przygotowane w formie animacji. Założenia metody Inbox Zero zostały porównane do regularnego segregowania tradycyjnej, papierowej korespondencji trafiającej do skrzynki na listy. Użycie w szkoleniu takiej analogii nie tylko pozwala zrozumieć istotę Inbox Zero, ale też podkreśla jej niezaprzeczalne atuty, czyli prostotę i natychmiastowe rezultaty.

Animacja przedstawia, krok po kroku, na konkretnych przykładach porządkowanie skrzynki odbiorczej poprzez zastosowanie przejrzystych kryteriów i wykonanie kilku prostych czynności. Co ważne, są to czynności nie wymagające zaawanasowanych umiejętności obsługi Outlooka lub innego programu pocztowego. Wręcz przeciwnie, każdy użytkownik poczty elektronicznej wykonuje je codziennie wielokrotnie.

Po ukończeniu szkolenia pracownik od razu będzie gotowy do wdrożenia metody Inbox Zero w praktyce. O ile pierwsze uporządkowanie skrzynki odbiorczej może wymagać czasu, rezultaty będą widoczne natychmiast a systematyczne segregowanie zgodnie z założeniami Inbox Zero pozwoli zaoszczędzić czas oraz usprawni codzienną pracę bez względu na liczbę otrzymywanych wiadomości.

inbox zero
Dobre praktyki w pracy z mailami na przykładzie MS Outlook. Nowa animacja szkoleniowa na platformie Dolineo!

Co zrobić, aby zapoznać się ze szkoleniem?

Zapraszamy do wypełnienia formularza na stronie: https://dolineo.com/wyprobuj-bezplatnie/. Podając swój adres e-mail w domenie firmowej, otrzymasz dostęp demonstracyjny do tego, jak i do ponad 170 naszych e-learningowych szkoleń gotowych.

Jak możesz udostępnić szkolenie pracownikom?

Wariant 1: Kup dostęp do platformy e-learningowej Dolineo. Platforma Dolineo to ponad 200 gotowych modułów szkoleń e-learningowych oraz strefa własna. Można samodzielnie tworzyć własne kursy online, testy i ankiety. Sprawdź katalog szkoleń e-learningowych.

Zapytaj o ofertę dla swojej organizacji: kontakt@dolineo.com

Wariant 2: Kup gotowe szkolenie w standardzie SCORM i umieść je na własnej platformie e-learningowej.

Zapraszamy!

Wypróbuj bezpłatnie Dolineo przez 14 dni, bez zobowiązań!

Udostępnij ten wpis
Daniel Walenciak

Daniel Walenciak