Blog logo

Znajdziesz tu informacje o nowościach na Dolineo.
Przeczytasz inspirujące artykuły na tematy związane z rozwojem pracowników.
Dowiesz się, w jaki sposób nasi klienci korzystają z Dolineo.

Case study: Jak Edison Energia wykorzystuje platformę e-learningową Dolineo?

Case studies

Jak Dolineo wspiera handlowców Edison Energia poprzez szkolenia produktowe czy ścieżki onboardingowe – case study

Profil Klienta

Edison Energia to jedna z najszybciej rozwijających się polskich spółek fotowoltaicznych. Oferuje rozwiązania z zakresu fotowoltaiki, ciepła i optymalizacji zużycia energii. W niecałe dwa lata firma wybudowała dla klientów indywidualnych i biznesowych ponad 20 tysięcy instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 120 MWp.

Każdego miesiąca zespół blisko 1 500 pracowników i współpracowników Edison Energia realizuje ponad 1 000 instalacji, co daje firmie piąte miejsce w Europie. Obecnie spółka rozwija także sprzedaż pomp ciepła i ma wprowadzić do swojej oferty magazyny energii.

Wyzwanie

Firma bardzo szybko się rozwija, nieustannie wprowadza do swojej oferty nowe produkty, co związane jest również z rosnącym zatrudnieniem i liczbą pracowników do przeszkolenia. Największym wyzwaniem jest właśnie proces onboardingu i przygotowania nowych członków zespołu do wykonywanych obowiązków.

„Na początku działania firmy nowo zatrudnieni handlowcy przyjeżdżali do głównej siedziby firmy i szkolili się stacjonarnie przez kilka dni z różnych tematów. Mieliśmy do przekazania bardzo dużo informacji w krótkim czasie. Szkolenia zaczynały się o godzinie 8:30, a kończyły nawet około 19:00. Pomimo dużej intensywności, miały one charakter wykładowy, gdyż brakowało czasu na warsztaty i pracę nad umiejętnościami praktycznymi. Dodatkowo, na zakończenie wszyscy otrzymywali do rozwiązania tradycyjny, pisemny test wiedzy.

Cały ten proces nie dawał nam zadowalających rezultatów. Zauważyliśmy, że pracownicy są wręcz „przeładowani wiedzą”. Właśnie dlatego szkolenia wdrożeniowe potrzebowały nowej formy, a szybkie i sprawne przekazanie takiej ilości wiedzy stało się sporym wyzwaniem.”

Krzysztof Pol
Trener, Edison Energia S.A.

Dodatkowo firma stanęła również przed wyzwaniem, by przy stale zwiększającym się gronie handlowców, szybko i sprawnie informować o wprowadzanych zmianach produktowych i na bieżąco weryfikować wiedzę z nowych produktów. Testy sprawdzające, które organizowane były w formie pisemnej, jak najszybciej należało zastąpić nowym, wydajniejszym rozwiązaniem.

Rozwiązanie

„System kupiliśmy przede wszystkim z myślą o wykorzystaniu go do szkoleń handlowców. Jednak dzięki swojej wszechstronności, okazało się, że narzędzie zaczęło być wykorzystywane również w innych działach firmy. Obecnie wszyscy pracownicy przechodzą na platformie Dolineo obowiązkowe szkolenia z RODO. Wykorzystujemy do tego świetny materiał, który jest dostępny w ramach abonamentu. Co więcej, każdy z działów firmy: Realizacji, Obsługi Klienta, Wsparcia Sprzedaży, Audytu, a także Sprzedaży z pomocą systemu przekazuje swoim zespołom informacje na temat m.in. procedur czy produktów poprzez udostępnienie różnego typu materiałów. W każdym z działów realizowane są także cykliczne testy weryfikujące bieżącą wiedzę pracowników.

Dużą zaletą Dolineo jest prosta i intuicyjna obsługa platformy, która nie stanowi najmniejszego problemu dla naszych pracowników.”

Krzysztof Pol
Trener, Edison Energia S.A.

Edison Energia - ścieżki onboardingowe na Dolineo
Case study: Jak Edison Energia wykorzystuje platformę e-learningową Dolineo do rozwoju pracowników?

Rezultaty – ścieżki onboardingowe

Nowo zatrudniani handlowcy wykorzystują platformę od pierwszego dnia obecności w firmie. Video-learning wykorzystuje się jako początkowy etap procesu. Umieszczone na Dolineo krótkie materiały video pozwalają nowym pracownikom zapoznać się z podstawowymi zagadnieniami związanymi z branżą OZE.

„Takie wykorzystanie systemu pozwoliło nam zaoszczędzić sporo czasu na szkoleniu stacjonarnym, podczas którego teraz możemy skupić się już na budowaniu poszczególnych umiejętności praktycznych, gdyż wiedza teoretyczna w większości przekazywana jest poprzez Dolineo.”

Krzysztof Pol
Trener, Edison Energia S.A.

Dla osób, które zaczynają pracę, platforma pełni funkcję platformy onboardingowej, a nawet preonboardingowej. Jeszcze przed podjęciem pracy, świeżo zatrudnieni handlowcy mają przydzielany dostęp do systemu. Mają wskazane materiały z którymi mają się zapoznać już na tym etapie. Dzięki temu pracownik przychodząc pierwszego dnia do pracy, wie czego może się spodziewać. Ma wiedzę o firmie oraz branży OZE a to znacznie przyspiesza jego wdrożenie w nowe obowiązki. Takie wykorzystanie Dolineo sprawia, że nowi handlowcy popełniają mniej błędów i szybciej osiągają swoje pierwsze sukcesy sprzedażowe.

Sprawdź jakie korzyści przyniesie uruchomienie Dolineo w Twojej firmie! Zapraszamy do wypełnienia formularza i przetestowania platformy Dolineo. Podając swój adres e-mail w domenie firmowej, otrzymasz dostęp demonstracyjny do platformy i bazy ponad 200 gotowych szkoleń e-learningowych.

Wypróbuj bezpłatnie Dolineo przez 14 dni, bez zobowiązań!

Udostępnij ten wpis
Piotr Paczos

Piotr Paczos