Blog logo

Znajdziesz tu informacje o nowościach na Dolineo.
Przeczytasz inspirujące artykuły na tematy związane z rozwojem pracowników.
Dowiesz się, w jaki sposób nasi klienci korzystają z Dolineo.

Jak Pekao Direct wykorzystuje platformę e-learningową Dolineo do rozwoju pracowników Contact Center Banku?

Case studies

Jak Pekao Direct wykorzystuje platformę e-learningową Dolineo do rozwoju pracowników Contact Center Banku?

Profil Klienta

Pekao Direct jest jedną z najnowocześniejszych i największych firm contact center w Polsce. Stanowi część Grupy Pekao, specjalizuje się w kompleksowej zdalnej obsłudze klientów Banku Pekao S.A., zapewniając im wszechstronne wsparcie.

Pekao Direct działa na rynku od 20 lat, niezmiennie stawiając na innowacyjne rozwiązania. W firmie zatrudnionych jest około 1000 pracowników w różnym przedziale wiekowym. Są to zarówno osoby młode do 25 roku życia, które dopiero wchodzą na rynek pracy, jak i osoby 55+. Zespoły działają w dwóch lokalizacjach: w Krakowie oraz Łodzi.

Firma może pochwalić się wieloma nagrodami i wyróżnieniami. To m.in. najlepszy PraCCodawca Roku 2020 w branży usług Contact Center według prestiżowego Konkursu Złota Słuchawka, czy aż piętnaście wygranych w konkursie Telemarketer Roku, nagradzającym specjalistów od kontaktu z klientami.

Wyzwanie

„Szkolenia to najważniejszy aspekt przygotowania naszych pracowników do pełnienia odpowiedzialnej funkcji obsługi i wsparcia klientów jednego z największych banków w Polsce.

Pandemia zmieniła podejście do tego procesu. Potrzebowaliśmy rozwiązania, które pozwoli w pewnej części ograniczyć zastosowanie tradycyjnych form szkoleniowych i zastąpić wybrane obszary e-learningiem.”

Wojciech Machowski – Koordynator Zespołu Coachingu i Rozwoju
Departament Zarządzania Doświadczeniem Pracowników
i Doskonalenia Jakości Pekao Direct Sp. z o.o.

Rozwiązanie

„Duża różnorodność stanowisk jak i szeroki przedział wiekowy zatrudnianych pracowników wymaga nowoczesnego i dobrze zorganizowanego systemu szkoleń. Potrzebowaliśmy rozwiązania, które pozwoli wykorzystać zalety e-learningu. Dolineo jest odpowiedzą na nasze oczekiwania.

Dużą zaletą Dolineo jest prosta i intuicyjna obsługa platformy, która nie stanowi najmniejszego problemu dla naszych pracowników, którzy są w szerokim przedziale wiekowym.”

Wojciech Machowski – Koordynator Zespołu Coachingu i Rozwoju
Departament Zarządzania Doświadczeniem Pracowników
i Doskonalenia Jakości Pekao Direct Sp. z o.o.

Rezultaty – rozwój pracowników

Przede wszystkim, platformę e-learningową Dolineo wykorzystujemy do onboardingu, co usprawnia powtarzalny proces ogólnego wprowadzenia nowo zatrudnianych osób do firmy. Opracowane ścieżki stanowiskowe ułatwiają sprawne i szybkie wdrożenie. Każdy pracownik logując się do Dolineo widzi swoją indywidualną ścieżkę szkoleniową. Zdecydowanie odciąża to nasze struktury szkoleniowe i pozwala skupić się na innych kwestiach związanych z rozwojem zespołu.

Dla już wdrożonych pracowników mamy przygotowane tzw. ścieżki rozwoju i kariery. Stanowią bazę wiedzy z konkretnych obszarów np. sprzedaży, czy najlepszych praktyk, dzięki czemu pracownicy mogą rozwijać i utrwalać swoją wiedzę.

Przy tworzeniu materiałów szkoleniowych korzystamy z dostępnego na platformie Dolineo – kreatora szkoleń. Pozwala on w prosty sposób tworzyć nowoczesne szkolenia e-learningowe. Używamy również dostępne kreatory ankiet oraz testów, które stanowią kolejną cenną funkcjonalność platformy Dolineo. Podsumowaniem efektów są przejrzyste raporty, generowane w systemie automatycznie.

E-learningowa forma szkolenia pracowników jest jedną z największych zalet Dolineo. Kwestie prawne i RODO musimy mieć „rozliczalne”. Dzięki platformie mamy pełną kontrolę nad tym kto i kiedy przeszedł dane szkolenie. Zdalny, niczym nieograniczony dostęp ułatwia i przyśpiesza realizację tematów obowiązkowych. W prosty sposób zyskujemy pewność, że wymagane szkolenia są ukończone i zaliczone.

Podsumowując, digitalizacja procesów wdrożeniowo-szkoleniowych pozwoliła do minimum ograniczyć formalności, które dotychczas wiązały się również z dużą ilością dokumentów drukowanych. Redukcja tzw. „papierologii” jest dużą wygodą i ułatwieniem dla firmy. Przeniesienie części działań szkoleniowych na platformę e-learningową Dolineo, przekłada się również na ogromne oszczędności czasu.

Platforma Dolineo wspiera rozwój pracowników Pekao Direct i ich kompetencji. Jest narzędziem, które wykorzystujemy w codziennej pracy.

Sprawdź jakie korzyści przyniesie uruchomienie Dolineo w Twojej firmie! Zapraszamy do wypełnienia formularza a następnie przetestowania platformy Dolineo. Podając swój adres e-mail w domenie firmowej, otrzymasz dostęp demonstracyjny do platformy i bazy ponad 200 gotowych szkoleń e-learningowych.

Wypróbuj bezpłatnie Dolineo przez 14 dni, bez zobowiązań!

Udostępnij ten wpis
Piotr Paczos

Piotr Paczos