Blog logo

Znajdziesz tu informacje o nowościach na Dolineo.
Przeczytasz inspirujące artykuły na tematy związane z rozwojem pracowników.
Dowiesz się, w jaki sposób nasi klienci korzystają z Dolineo.

Wsparcie w rozwoju pracowników Vorwerk - case study Dolineo

Case studies

Jak platforma e-learningowa Dolineo wspiera rozwój wiedzy i kompetencji pracowników Vorwerk?

Profil Klienta

Jesteśmy spółką sprzedażową, działającą w Grupie Vorwerk – dużej, międzynarodowej firmie, zajmującej się sprzedażą innowacyjnych produktów wysokiej jakości – m.in. urządzeń Thermomix®, odkurzaczy Kobold, czy kosmetyków Jafra. Działalność firmy Vorwerk wiąże się z bogatą, 130 letnią historią.

Vorwerk Polska działa od 1995 roku. Flagowym produktem Vorwerk Polska jest urządzenie Thermomix®, które ułatwia przygotowywanie zdrowych i smacznych posiłków. Sprzedaż realizowana jest przez Przedstawicieli Handlowych, którzy współpracują z firmą w oparciu o własną działalność gospodarczą. Pracownicy etatowi zapewniają rozwój biznesu, odpowiadając m.in. za takie obszary jak marketing, administracja, IT, czy zarządzanie.

Vorwerk Polska w liczbach:

  • ponad 6000 Przedstawicieli Handlowych,
  • 157 pracowników etatowych,
  • 29 biur na terenie całej Polski,
  • centrala we Wrocławiu

… i dalej rośniemy 🙂

Wyzwanie

Współpraca firmy Vorwerk z dostawcą platformy szkoleniowej Dolineo rozpoczęła się w okresie wdrażania kultury feedbacku do organizacji. Oprócz centrali we Wrocławiu, Vorwerk posiada 29 biur w całym kraju. Z uwagi na rozproszenie pracowników na terenie Polski, firma stanęła przed dużym wyzwaniem. Jak w krótkim okresie czasu, zaprosić wszystkich pracowników do udziału w szkoleniu i wprowadzić ich w temat informacji zwrotnej? To kluczowy element dla kultury organizacyjnej Grupy Vorwerk.

Wsparcie w rozwoju pracowników Vorwerk - odkurzacz Kobold
Wsparcie w rozwoju pracowników Vorwerk

Rozwiązanie

Sytuacja okazała się impulsem do nawiązania współpracy z Dolineo, której efektem było zmodyfikowanie jednego z istniejących szkoleń tak aby było odpowiedzią na potrzeby Vorwerk. Pigułka wiedzy pt. „Zasady udzielania informacji zwrotnej – model SBIA” jest efektem owocnej współpracy specjalistów z dwóch firm – Vorwerk i Dolineo.

Platforma e-learningowa Dolineo okazała się ciekawym uzupełnieniem oferty szkoleniowej. Była odpowiedzią na potrzeby zarówno pracodawcy wdrażającego nową inicjatywę, jak również dla całej organizacji, wspierając rozwój kompetencji i wiedzy.

Eliza Wiśniewska
Specjalista ds. rekrutacji i rozwoju, Vorwerk Polska

Atutem platformy szkoleniowej, bez wątpienia jest:

  • szeroki i systematycznie poszerzający się wachlarz modułów szkoleniowych, kursów i pigułek wiedzy,
  • możliwość indywidualnego wyboru szkolenia,
  • dedykowane ścieżki rozwoju,
  • monitorowanie postępów oraz sprawdzanie wiedzy,
  • dostępność narzędzia z komputerów i urządzeń mobilnych,
  • możliwość rozpoczęcia kursu o dowolnie wybranej porze (24/7).

Rezultaty

Platforma e-lerningowa Dolineo bez wątpienia wspiera Pracodawcę w rozwoju pracowników. Umożliwia wzmacnianie ich mocnych stron oraz zdobywanie nowych umiejętności. Od rozpoczęcia współpracy tj. od lipca 2018 roku, pracownicy firmy Vorwerk podnieśli swoje kompetencje realizując ponad 100 szkoleń merytorycznych.

Istotna zaletą platformy jest również ograniczenie kosztów szkoleń. Ponadto, dzięki takim tematom jak np. radzenie sobie ze stresem, czy jak efektywnie pracować zdalnie, szkolenia online okazały się nieocenionym wsparciem w okresie pandemii.

Wypróbuj bezpłatnie Dolineo przez 14 dni, bez zobowiązań!

Udostępnij ten wpis
Piotr Paczos

Piotr Paczos