Blog logo

Znajdziesz tu informacje o nowościach na Dolineo.
Przeczytasz inspirujące artykuły na tematy związane z rozwojem pracowników.
Dowiesz się, w jaki sposób nasi klienci korzystają z Dolineo.

Wszechstronna platforma Dolineo dla lidera branży TSL – case study LX Pantos

Case studies

Wszechstronna platforma Dolineo dla lidera branży TSL – case study LX Pantos

Profil klienta

LX Pantos wywodzi się z grupy LG i należy do największych operatorów logistycznych na świecie. Firma jest niekwestionowanym liderem w Korei Południowej i Azji Południowo-Wschodniej. Branża TSL, w której działa LX Pantos Poland, jest jednym z najważniejszych elementów gospodarki i łączy w sobie trzy sektory: transport, spedycję i logistykę.

LX Pantos Poland obsługuje m.in. takie koreańskie koncerny jak LG Energy Solutions oraz LG Electronics. Firma zapewnia kompleksową obsługę logistyczną około 2500 klientów w różnych branżach: elektronika i Hi-Tech, automotive, przemysł, budownictwo, dystrybucja, żywność, energia czy moda. LX Pantos zajmuje się: spedycją morską, lotniczą, lądową oraz kolejową. Firma zapewnia także kompleksowe usługi Warehouse & Distribution obejmujące różne branże e-commerce.

LX Pantos Poland działa w Polsce od 2005 roku, zatrudnia około 1300 pracowników, a swoje oddziały posiada w Warszawie, Wrocławiu oraz Mławie. Firma oferuje pracownikom atrakcyjne warunki zatrudnienia, wspiera samodzielność w działaniu oraz umożliwia rozwój i realizację celów.

Wyzwanie

Powstała inicjatywa, żeby ujednolicić i uporządkować procesy szkoleniowe związane z wdrażaniem pracowników. Rozproszona struktura i duża liczba nowych osób, stały się głównymi czynnikami determinującymi chęć zautomatyzowania tych działań.

Poza określonymi wymaganiami wynikającymi z planowanego procesu onboardingu, zdiagnozowaliśmy również potrzebę wzmacniania umiejętności miękkich, w tym menedżerskich z zarządzania zespołem czy delegowania zadań. Szukaliśmy także narzędzia, które z jednej strony umożliwi tworzenie własnych szkoleń, a z drugiej oferuje szeroką bazę gotowych tematów, z których będziemy mogli skorzystać od razu po uruchomieniu platformy. Istotna dla nas była też możliwość wykorzystania gotowego kontentu do budowania własnych ścieżek rozwoju.

Edyta Sokołowska – Onboarding & Development Assistant Manager LX Pantos Poland

LX Pantos wywodzi się z grupy LG i należy do największych operatorów logistycznych na świecie
LX Pantos zapewnia kompleksową obsługę logistyczną około 2500 klientów w różnych branżach

Rozwiązanie

Projektując proces onboardingu określone zostały konkretne potrzeby funkcjonalno-szkoleniowe. Rozpoczęły się więc poszukiwania dostawcy systemu, który spełni postawione oczekiwania.

Wybierając spośród kliku rozwiązań dostępnych na rynku, to właśnie platforma Dolineo okazała się narzędziem najlepiej dopasowanym do naszych potrzeb. System oferuje sprawdzone rozwiązania pod kątem metodycznym. Bardzo dobra i bogata oferta szkoleń gotowych dopełnia całości.

Edyta Sokołowska – Onboarding & Development Assistant Manager LX Pantos Poland

Klient docenił także intuicyjny kreator, który maksymalnie upraszcza samodzielne projektowanie szkoleń e-learningowych.

Kreator szkoleń pozwala samodzielnie tworzyć szkolenia e-learningowe i nie potrzebna jest do tego żadna specjalistyczna wiedza czy umiejętności. We własnym zakresie tworzymy szkolenia pod kątem określonych potrzeb np. obowiązkowe szkolenia z bezpieczeństwa i higieny pracy czy z zakresu RODO. W ramach abonamentu Dolineo dostępne są również gotowe szablony i schematy. W naszym przypadku znacząco ułatwiły nam zaprojektowanie własnego szkolenia onboardingowego.

Edyta Sokołowska – Onboarding & Development Assistant Manager LX Pantos Poland

Szkolenia gotowe

Dużą zaletą Dolineo jest też baza ponad 200 gotowych szkoleń, podzielonych na 6 obszarów: bezpieczeństwo, rozwój osobisty, obsługa klienta, sprzedaż, zarządzanie oraz planowanie pracy. Klient zwrócił uwagę na różnorodność dostępnych tematów i wysoką jakość merytoryczną, a także nowoczesną szatę graficzną. Co więcej, katalog w każdym miesiącu wzbogacany jest o nowe realizacje.

Dolineo zawiera ciekawą ofertę szkoleń dla menedżerów czy z obsługi klienta. Dużym powodzeniem wśród naszych pracowników biurowych cieszą się wideoinstruktaże z Excela. Wiedza podana jest bardzo przystępnie, w skondensowanej formie pigułek wiedzy. Jednym z obowiązkowych szkoleń z bazy Dolineo jest tzw. Antymobbing, czyli szkolenie z przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji. Trudny temat przedstawiony został w atrakcyjny dla pracowników sposób.

Edyta Sokołowska – Onboarding & Development Assistant Manager LX Pantos Poland

Uruchomieniu platformy w LX Pantos Poland towarzyszyła kampania informacyjna. Wszyscy pracownicy otrzymali instrukcję jak korzystać z systemu. Dodatkowo w firmowym newsletterze pojawił się rozbudowany artykuł na temat Dolineo. Opisano w nim czym jest platforma i jakie korzyści niesie dla pracowników.

„Podjęcie decyzji o współpracy z Dolineo ułatwiły nam także pozytywne rekomendacje innych klientów, którzy na co dzień korzystają z platformy. Nie bez znaczenia był również aspekt cenowy i możliwość płatności w trybie miesięcznym lub jednorazowo.”

Edyta Sokołowska – Onboarding & Development Assistant Manager LX Pantos Poland

LX Pantos zajmuje się: spedycją morską, lotniczą, lądową oraz kolejową
LX Pantos zajmuje się: spedycją morską, lotniczą, lądową oraz kolejową

Rezultaty

Wszyscy spośród 1300 pracowników LX Pantos w Polsce posiadają dostęp do platformy Dolineo. Ponad połowę zatrudnionych stanowią pracownicy magazynowi. Niemniej jednak, niezależnie od zajmowanego stanowiska, każdy może swobodnie korzystać z systemu, z dowolnego urządzenia: komputera, tabletu lub smartfona.

Jednym z pierwszych projektów zrealizowanych za pośrednictwem platformy było obowiązkowe szkolenie z zakresu RODO. Dzięki Dolineo, wygodnie i w krótkim czasie, przeszkoleni zostali wszyscy pracownicy, niezależnie od lokalizacji. Rozbudowany moduł raportów pozwolił szczegółowo monitorować postępy oraz wyniki.

Onboarding na platformie

Główny cel postawiony platformie, czyli digitalizacja onboardingu, również został osiągnięty. Wszyscy nowozatrudnieni pracownicy przechodzą proces wdrożenia za pośrednictwem Dolineo.

Zaprojektowane zostały ścieżki szkoleniowe dla nowych osób, co ułatwia im odnalezienie się w firmie, jak również np. dla nowych kierowników, awansowanych w ramach wewnętrznych rekrutacji. Dzięki temu szybciej odnajdują się w nowej roli.

W ramach podsumowania procesu onboardingu, korzystamy z modułu ankiet. We wbudowanym w platformę kreatorze opracowana została ankieta badająca satysfakcję z wdrożenia, która porusza m.in. temat zadowolenia z opieki buddiego czy welcome packów. Na bazie zebranych odpowiedzi podjęliśmy m.in. decyzję o zmianie zawartości zestawów powitalnych. Gotowe szablony ankiet to także spora oszczędność czasu dla osób je tworzących.

Dostępny na Dolineo moduł ankiet pozwolił nam zrezygnować z innego dedykowanego narzędzia do tworzenia ankiet online i badania opinii pracowników. Funkcjonalności kreatora w pełni odpowiadają naszym potrzebom, a odejście od innego programu realnie obniżyło koszty.

Edyta Sokołowska – Onboarding & Development Assistant Manager LX Pantos Poland

Dzięki możliwości nadawania dodatkowych uprawnień, firma powołuje wewnętrznych ekspertów, których zadaniem jest podzielenie się wiedzą z innymi pracownikami. Jednym z efektów tego typu działań jest szkolenie z segregacji odpadów, stworzone przez pracownika ze służb BHP za pomocą kreatora Dolineo.

Szkolenia prowadzone za pośrednictwem platformy ułatwiają komunikowanie i zarządzanie procesami szkoleniowymi w przypadku firm z rozproszoną strukturą pracowników. System cały czas zyskuje coraz większą popularność w organizacji i jest jednym z chętniej wykorzystywanych narzędzi. Decyzja o współpracy ze Smart Education i wyborze Dolineo okazała się dla nas sukcesem.

Edyta Sokołowska – Onboarding & Development Assistant Manager LX Pantos Poland

Wszechstronna platforma Dolineo dla lidera branży TSL – case study LX Pantos
Wszechstronna platforma Dolineo dla lidera branży TSL – case study LX Pantos

Sprawdź jakie korzyści przyniesie uruchomienie Dolineo w Twojej firmie! Zapraszamy do wypełnienia formularza i przetestowania platformy. Podając swój adres e-mail w domenie firmowej, otrzymasz dostęp demonstracyjny do platformy i katalogu ponad 200 gotowych szkoleń e-learningowych.

Wypróbuj bezpłatnie Dolineo przez 14 dni, bez zobowiązań!

Udostępnij ten wpis
Piotr Paczos

Piotr Paczos