Blog logo

Znajdziesz tu informacje o nowościach na Dolineo.
Przeczytasz inspirujące artykuły na tematy związane z rozwojem pracowników.
Dowiesz się, w jaki sposób nasi klienci korzystają z Dolineo.

Zadbaj o jakość swojej pracy - szkolenie e-learningowe Dolineo

Nowości na Dolineo

Zadbaj o jakość swojej pracy – nowe szkolenie już na Dolineo!

Jesteś w swoim biurze, przez uchylone drzwi słyszysz rozmowy z korytarza, a wokół Ciebie „obrobione” dokumenty mieszają się z tymi, które jeszcze przed Tobą. Odrywasz na chwilę wzrok, by zobaczyć na swoim drewnianym biurku zdjęcie rodziny. W ubiegłym tygodniu odwiedzałeś(-łaś) najbliższych. Spędzaliście niedzielne popołudnie przy stole, który wykonał Twój dziadek. „Najlepszy cieśla w miasteczku!” – tak mówią o nim wszyscy, którzy go pamiętają. Wzdychasz lekko, wyobrażając sobie dziadka pieczołowicie wykonującego kolejne drewniane meble. Twoja codzienna praca tak bardzo różni się od jego fachu. Ale czy na pewno?

„Kiedy jesteś stolarzem, który tworzy piękną komodę, nie będziesz używał kawałka sklejki z tyłu, nawet jeśli jest skierowany w stronę ściany i nikt go nigdy nie zobaczy. Będziesz wiedział, że tam jest, więc użyjesz pięknego kawałka drewna. Abyś mógł dobrze spać musisz zachować estetykę i jakość przez cały czas.”

Steve Jobs

Czy warto uczyć się precyzji wcześniejszych pokoleń?

Obrazek przedstawiony we wstępie artykułu jest być może romantyczną wizją tego, jak w rzeczywistości wyglądała praca w warsztacie. Zwłaszcza, że taka praca jest postrzegana przez nas jako wymagająca i czasochłonna. Jednocześnie cenimy dobre rzemiosło mawiając, że „jakość sprzedaje się sama”. Zdawał sobie z tego sprawę Steve Jobs. W trakcie projektowania produktów Apple zależało mu na jakości tak bardzo, że jego dbałość o szczegóły stała się legendarna. Często wprowadzając różne rozwiązania, czy motywując zespół do precyzyjnej pracy, odnosił się właśnie do pracy mistrzów rzemiosła. Czy my, „siedzący za biurkami”, możemy czerpać z doświadczeń pokoleń rzemieślników oraz zwolenników jakości, których znajdziemy w każdej z dużych marek dzisiejszego świata? Odpowiedź brzmi: tak, możemy, a nawet powinniśmy, bo bycie dokładnym jest kompetencją uniwersalną, która prowadzi do sukcesu w każdej dziedzinie. 

Dokładność w pracy – czy da się jej nauczyć?

Dokładność, tak jak wiele innych kompetencji, można wypracować. Tak jak udoskonalający swoje rzemiosło cieśla, możesz stworzyć swoje standardy pracy lub kierować się procedurami już funkcjonującymi w Twojej firmie. Z nowego szkolenia Dolineo dowiesz się nie tylko tego, czym jest dokładność, ale też tego, jak dbałość o szczegóły wpływa na postrzeganie Ciebie jako samodzielnego pracownika i jako części zespołu. Przeprowadzimy Cię przez quiz, którego wynik pokaże Ci, czy masz tendencję do traktowania obowiązków z pewną dozą nonszalancji, czy raczej jesteś ucieleśnieniem sumienności. 

Jak być dokładnym, gdy goni czas?

Zdajemy sobie sprawę, że same chęci mogą nie wystarczyć. Zwłaszcza, że współcześnie życie toczy się prawdopodobnie znacznie szybciej niż to w warsztacie dziadka. Presja czasu czy mnogość zadań mogą przytłoczyć najambitniejszych pracowników. Dlatego podpowiemy Ci, jakie narzędzia i techniki odciążą Twoją głowę na tyle, że będziesz mógł/mogła zadbać o jakość.

Jakość pracy, kompetencje uniwersalne - szkolenie e-learningowe Dolineo
Bycie dokładnym jest kompetencją uniwersalną, która prowadzi do sukcesu w każdej dziedzinie

Co użytkownik zyska dzięki szkoleniu?

  • Szybki dostęp do treści – to miał być dzień jak co dzień, ale nagle wszystko się posypało? Dzięki łatwemu dostępowi do szkolenia szybko zyskasz wsparcie. – rzetelne treści podpowiedzą Ci, jak się zorganizować i uniknąć błędów.
  • Wskazówki, jak przygotować się na dzień pracy – szkolenie zawiera praktyczne wskazówki, dzięki którym przygotujesz się do kolejnych wyzwań, uporządkujesz dzień i złapiesz work flow. Teraz nic nie umknie Twojej uwadze!
  • Zestaw postaw i nawyków – wiedza zawarta w szkoleniu jest przystosowana do wprowadzenia w życie. Konkretne przykłady pozwolą Ci lepiej zrozumieć, jakie znaczenie ma dbanie o najmniejsze detale w codziennej pracy. Dzięki quizowi dowiesz się, skąd mogą się brać drobne niedociągnięcia w przygotowywanych przez Ciebie dokumentach. 

Dla kogo jest przeznaczone szkolenie?

  • Osób, które chcą dbają o jakość swojej pracy, ale często się rozpraszają.
  • Pracowników, którzy dopiero uczą się, jak zarządzać swoim planem dnia w biurze.
  • Wszystkich, którzy popełniają drobne błędy i chcieliby oszczędzić czas na poprawkach.
  • Dla tych, którzy cenią „twórczy chaos”, ale chcieliby spróbować uporządkować swoją pracę,
    by zadbać o swój wizerunek jako pracownika.

Co zrobić, aby przetestować szkolenie „Zadbaj o jakość swojej pracy”?

Zapraszamy do wypełnienia formularza na stronie Dolineo. Podając swój adres e-mail w domenie firmowej, otrzymasz dostęp demonstracyjny do tego, jak i do ponad 200 gotowych szkoleń e-learningowych. Oferujemy trzy warianty udostępnienia szkolenia, dopasowane do Twoich potrzeb: na określony czas i dla określonej liczby pracowników – jeśli Twoja firma nie posiada własnej platformy e-learningowej.

Wypróbuj bezpłatnie Dolineo przez 14 dni, bez zobowiązań!

Udostępnij ten wpis
Katarzyna Brzyska

Katarzyna Brzyska