Blog logo

Znajdziesz tu informacje o nowościach na Dolineo.
Przeczytasz inspirujące artykuły na tematy związane z rozwojem pracowników.
Dowiesz się, w jaki sposób nasi klienci korzystają z Dolineo.

Stetoskop leżący na klawiaturze

Case studies

Verco S.A. Sprawne dzielenie się wiedzą poprzez Dolineo

Profil Klienta

Verco to polska firma farmaceutyczna, działająca od 2006 roku. Model biznesu Verco w głównej mierze oparty jest na współpracy z lekarzami, a ścisła współpraca ze środowiskiem naukowym umożliwia firmie tworzenie innowacyjnych rozwiązań terapeutycznych. Więcej na: www.verco.com.pl

Wyzwanie

W związku ze zmianą przepisów o ochronie danych osobowych zarząd Verco pragnął jak najlepiej od strony merytorycznej oraz jak najefektywniej kosztowo i czasowo przeszkolić pracowników spółki przed wejściem w życie nowych przepisów. Specyfika firmy wymaga pracy ponad połowy pracowników poza siedzibą.

 

Rozwiązanie

Smart Education zaproponowało wykorzystanie platformy Dolineo. Dostępne było gotowe szkolenie z zakresu działań wymaganych w celu ochrony danych osobowych zgodne z wchodzącym w życie rozporządzeniem RODO. Szkolenie dostępne było poprzez zdalny dostęp do platformy. Po jego przejściu każdy szkolący się przechodził test wiedzy oraz uzyskiwał certyfikat z pozytywnego ukończenia szkolenia. Zawartość merytoryczna szkolenia zweryfikowano pozytywnie przez IODO w Verco. Sama metoda szkolenia w formie e-learningu okazała się być bardzo szybką i skuteczna formą przekazywania wiedzy. Koszt całego rozwiązania obejmował dostęp wszystkich pracowników do platformy przez 12 miesięcy. Pracownicy byli zobowiązani do przejścia szkolenia z RODO. Dodatkową korzyścią była możliwość korzystania z innych gotowych ścieżek szkoleniowych oraz ponad 170 szkoleń udostępnionych na platformie Dolineo.

W międzyczasie pojawiła się potrzeba szkolenia pracowników z wewnętrznych procedur. W związku z tym spółka zdecydowała się na przedłużenie kontraktu i dodatkowo wykupienie dedykowanej strefy Verco. Strefa ta jest obecnie szeroko wykorzystywana między innymi do przechowywania wewnętrznych dokumentów dostępnych zdalnie dla wszystkich pracowników. Służy również do tworzenia ankiet dla lekarzy lub farmaceutów, które na wizycie z lekarzem omawiają konsultanci. Dostarczają w czasie rzeczywistym zagregowane wyniki stanowiące wartościową informację biznesową. Bardzo pomocny okazał się również kreator szkoleń H5P. Dzięki niemu możliwe było nie tylko udostępnianie materiałów szkoleniowych, ulotek reklamowych, ale także szybkie tworzenie interaktywnych szkoleń e-learningowych i udostępnianie ich przez platformę, do rozproszonych po kraju pracowników.

 

Udostępnij ten wpis
Aneta Tarnogorska

Aneta Tarnogorska