Blog logo

Znajdziesz tu informacje o nowościach na Dolineo.
Przeczytasz inspirujące artykuły na tematy związane z rozwojem pracowników.
Dowiesz się, w jaki sposób nasi klienci korzystają z Dolineo.

jak dbać o swój rozwój zawodowy

Nowości na Dolineo

Jak dbać o swój rozwój zawodowy – nowe szkolenie już na Dolineo!

Wyobraź sobie swoje dotychczasowe życie zawodowe na linii czasu. Czy potrafisz oznaczyć momenty, które uważasz za sukces? Co sprawiło, że Ci się udało? Ciężka praca, sprzyjające warunki prowadzonych projektów i odrobina szczęścia mogą przynieść Ci docenienie przez przełożonego i klientów. Jak długo trwała twoja zawodowa passa? Kolejne wyzwania sprawiają, że poczucie zawodowego spełnienia jest niezwykle ulotne. W Dolineo zdajemy sobie sprawę, że utrzymanie wysokiego poziomu efektywności jest wymagające. Dlatego w nowym szkoleniu zdradzimy Ci, jakie są tajemnice długotrwałego sukcesu czyli jak dbać o swój rozwój zawodowy.

Pracuj, aby się stawać, nie aby zdobywać.

Elbert Hubbard

Nawyki skutecznego działania drogą do awansu

Spełnienie zawodowe jest istotnym czynnikiem we wzorze na szczęśliwe życie. Aktualnie nasze wyobrażenie człowieka sukcesu jest tworzone przez social media. Obserwujemy osobowość, a nie charakter danej osoby. A to właśnie w konkretnych cechach naszego charakteru, kryje się sekret powodzenia w rozwoju zawodowym. Wpływ na nas mają geny, wychowanie i środowisko, ale te elementy nie determinują tego kim jesteśmy. Kształtowanie siebie, tak samo jak praca nad swoim rozwojem jest procesem. Wydaje się więc, że aby ów proces był skuteczny najłatwiej oprzeć go na nawykach. Poszukując nowoczesnych metod rozwoju pracowników autor Stephen R. Covey wyodrębnił dokładnie 7 nawyków skutecznego działania.

Priorytetyzacja, wizualizacja, empatia i synergia – to dopiero początek

Jeszcze raz przywołaj w myśli oś, na której wyobrażałeś sobie swoje momenty sukcesu. Jakie działania sprawiły, że się udało? Opierając się na własnym doświadczeniu zawodowym możesz prawdopodobnie wskazać, że kluczem było chociażby Twoje podejście do pracy. Proaktywna postawa sprawia, że jesteśmy zmotywowani. Jednak zanurzeni w codziennych obowiązkach często zatracamy możliwości rozwoju. Dzieje się tak szczególnie gdy nie dokonamy priorytetyzacji zadań i nie zastanowimy się do czego dążymy. Jeśli celem naszego rozwoju zawodowego jest awans, to warto zdać sobie sprawę, że rywalizacja jest mniej skuteczna niż aktywne słuchanie i empatia. Osiągając synergię z innymi członkami naszego zespołu i kierując się postawą „win-win” tworzymy kreatywne, wspierające środowisko pracy. Wszystkie te wymienione elementy to jedynie teoria, której wdrożenie wymaga od nas wypracowania i ugruntowania właściwych nawyków oraz odnalezienia sposobu regeneracji energii.

priorytetyzacja zadań
Priorytetyzacja, wizualizacja, empatia i synergia

Plan rozwoju zawodowego – podejmij wyzwanie

Stanie się bardziej wartościowym pracownikiem wydaje się być „pracą u podstaw”. Czerpiąc z etyki charakteru Covey’a przygotowaliśmy dla Ciebie narzędzie, dzięki któremu wypracowanie kluczowych umiejętności będzie łatwiejsze. Dzięki karcie rozwoju skupisz się na konkretnych metodach i uporządkujesz cele rozwojowe. Dowiesz się, jak zdecydować której technice przyswajania wiedzy i umiejętności poświęcić najwięcej czasu. Opracujesz skuteczny i dopasowany do swoich możliwości plan – od teraz wszystko w Twoich rękach!

Co użytkownik zyska dzięki szkoleniu?

  • Szybki dostęp do treści – szkolenie jest pigułką wiedzy dostępną zawsze, gdy nadarza się potrzeba przygotowanie się do wykonania nowych projektów w pracy, ale również wtedy, gdy użytkownik czuje, że przestał się rozwijać.
  • Wskazówki jak przygotować plan na rozwój zawodowy – szkolenie posiada praktyczne wskazówki i ćwiczenia, dzięki którym wprowadzenie i utrwalenie nawyków skutecznego działania będzie łatwiejsze.
  • Zestaw postaw i nawyków – wiedza zawarta w szkoleniu jest przystosowana do wprowadzenia w życie. Konkretne przykłady pozwolą Ci lepiej zrozumieć, jakie znaczenie ma konkretna postawa na rozwój zawodowy.

Dla kogo jest przeznaczone szkolenie?

  • Wszystkich, którzy stoją przed ważnym wyzwaniem zawodowym.
  • Osób planujących swoją karierę zawodową.
  • Wszystkich, którzy chcą starać się o awans zawodowy.
szkolenie z rozwoju zawodowego
Szkolenie – Jak dbać o swój rozwój zawodowy

Co zrobić, aby przetestować szkolenie z rozwoju zawodowego?

Zapraszamy do wypełnienia formularza na stronie Dolineo. Podając swój adres e-mail w domenie firmowej, otrzymasz dostęp demonstracyjny do tego, jak i do ponad 200 e-learningowych szkoleń gotowych.

Oferujemy trzy warianty udostępnienia szkolenia, dopasowane do Twoich potrzeb:

Platforma e-learningowa Dolineo

z dostępem do tego jak i ponad 200 gotowych szkoleń e-learningowych oraz strefy własnej.

Czasowe udostępnienie szkolenia

na określony czas i dla określonej liczby pracowników – jeśli Twoja firma nie posiada własnej platformy e-learningowej.

Szkolenia w formie SCORM

gotowe do umieszczenia na własnej platformie e-learningowej.

Udostępnij ten wpis
Katarzyna Brzyska

Katarzyna Brzyska