Blog logo

Znajdziesz tu informacje o nowościach na Dolineo.
Przeczytasz inspirujące artykuły na tematy związane z rozwojem pracowników.
Dowiesz się, w jaki sposób nasi klienci korzystają z Dolineo.

Jak Dolineo usprawniło szkolenia rozproszonych zespołów w organizacji z branży IT? Case study firmy Aplitt.

Case studies

Jak Dolineo usprawniło szkolenia rozproszonych zespołów w organizacji z branży IT? Case study firmy Aplitt

Profil klienta

Aplitt jest dostawcą usług IT dla biznesu. Od ponad 25 lat, zgodnie z maksymą HUMAN FACE OF IT, nadaje sektorowi IT ludzką twarz, łącząc ludzi, biznesowe potrzeby oraz najnowsze technologie.

Aplitt oferuje rozwiązania i usługi z zakresu wytwarzania oprogramowania, outsourcingu usług IT oraz monitoringu infrastruktury IT. Firma świadczy usługi, z których sama korzysta. Oparte na najnowszej technologii i nieustannie rozwijane przez zespół prawie 400 specjalistów. To oni każdego dnia dbają o ponad 5000 użytkowników oraz klientów.

Aplitt jest dostawcą usług IT dla biznesu.
Aplitt jest dostawcą usług IT dla biznesu.

Wyzwanie

Pandemia, jak w wielu firmach, zmieniła nieco sposób funkcjonowania Aplitt. Praca zdalna stała się integralną częścią organizacji, zrodziła się zatem potrzeba dostosowania procesu szkoleń dla nowych pracowników oraz obecnych, których stały rozwój firma chce aktywnie promować. Szkolenia były organizowane stacjonarnie w firmie, ale zdarzały się również te wyjazdowe. Rozproszony zespół bywa w takich momentach naturalnym wyzwaniem.

Celem wdrożenia platformy e-learningowej było zapewnienie wszystkim pracownikom, niezależnie od miejsca z którego pracują, równych szans na rozwój umiejętności i kompetencji. Co więcej, w pewnym momencie pojawiła się potrzeba przeszkolenia niemalże wszystkich pracowników jednocześnie. Wywołało to szereg problemów organizacyjnych:

  • Jak ułożyć grafik szkoleń tak aby każda z prawie 400 osób mogła w nim uczestniczyć?
  • Co z osobami długotrwale nieobecnymi lub tymi, które dopiero rozpoczną z nami współpracę?
  • Jak zaplanować szkolenia cyklicznie z zachowaniem wszystkich dat?
  • Jak kontrolować przebieg szkoleń i ocenić ich skuteczność?

Rozwiązanie

Oczywistym było, że jedna osoba w postaci trenera, może mieć problem z płynnym zarządzeniem takim projektem. W tym momencie firma zdecydowała się uruchomić platformę e-learningową Dolineo, która zaspokoiła wszystkie potrzeby i dała odpowiedź na każde z powyższych pytań. Teraz nowy pracownik otrzymuje swój indywidualny login oraz hasło do systemu, dzięki czemu może zrealizować zlecone szkolenia w dogodnym dla siebie czasie. Trener, dzięki rozbudowanemu modułowi raportów, widzi kto wykonał całą ścieżkę szkoleniową i z jakim rezultatem. Co więcej, cała organizacja ma swobodny dostęp do wszystkich istotnych wewnętrznych materiałów czy procedur. Może do nich wracać w dowolnym momencie. Szkolenia są łatwiejsze mimo, iż zespół jest rozproszony.

Szkolenia dla rozproszonego zespołu pracowników
Dzięki Dolineo w Aplitt udaje się skutecznie wspierać rozwój pracowników.

Firma Aplitt od początku poszukiwała platformy z wbudowaną bazą gotowych szkoleń, możliwością zaprojektowania własnych oraz ich późniejszej modyfikacji. Ważna była opcja dodawania wewnętrznych plików w różnych formatach multimedialnych. Kluczowe było również monitorowanie przebiegu nauki, począwszy od śledzenia postępów do raportowania wyników. Podstawowym założeniem, przyświecającym uruchomieniu systemu było umożliwienie pracownikom korzystania ze szkoleń niezależnie od ich lokalizacji (rozproszony zespół).

Dużą zaletą Dolineo jest zróżnicowana i na bieżąco aktualizowana baza gotowych szkoleń, do których pracownik może w każdym momencie wrócić. To właśnie pomogło organizacji podjąć decyzję o współpracy z Dolineo.

Szkolenia Dolineo stały się częścią naszego programu rozwoju pracowników i skutecznie usprawniają pracę w zespołach pracujących zdalnie. Ich rozbudowana baza jest zachęcająca. Na bieżąco informujemy pracowników o nowych szkoleniach, w których mogą wziąć udział w każdej chwili. Poza tym, tworzymy również swoje autorskie szkolenia, które z powodzeniem pomagają pracownikom poszerzać wiedzę. To duże usprawnienie organizacyjne.

Sylwia Kluziak
Główny specjalista ds. HR, Kierownik Działu Polityki Personalnej Aplitt

Rezultaty

Dzięki Dolineo w Aplitt udaje się skutecznie wspierać rozwój pracowników, którzy z platformy mogą korzystać w każdym czasie i niezależnie od lokalizacji. Obecnie wszyscy przechodzą gotowe szkolenie przeciwdziałanie mobbingowi i dyskryminacji w miejscu pracy oraz z zakresu cyberbezpieczeństwa, które organizacja traktuje jako obowiązkowe. Następnie szkolenia kończą się testem, który pozwala weryfikować poziom zdobytej wiedzy. Pracownicy chętnie korzystają ze szkoleń dostępnych na platformie, które wybierają sobie dobrowolnie – np. z wystąpień publicznych, Excela, planowania pracy czy sprzedaży.

rozproszony zespół szkolenia online
Dużą zaletą Dolineo jest zróżnicowana i na bieżąco aktualizowana baza szkoleń gotowych.

Sprawdź jakie korzyści przyniesie uruchomienie Dolineo w Twojej firmie! Zapraszamy do wypełnienia formularza i przetestowania platformy. Podając swój adres e-mail w domenie firmowej, otrzymasz dostęp demonstracyjny do platformy. Dodatkowo także do katalogu ponad 200 gotowych szkoleń e-learningowych.

Wypróbuj bezpłatnie Dolineo przez 14 dni, bez zobowiązań!

Udostępnij ten wpis
Piotr Paczos

Piotr Paczos