Blog logo

Znajdziesz tu informacje o nowościach na Dolineo.
Przeczytasz inspirujące artykuły na tematy związane z rozwojem pracowników.
Dowiesz się, w jaki sposób nasi klienci korzystają z Dolineo.

Tworzenie ankiet, czyli jak badać opinie pracowników? Nowe szkolenie na Dolineo!

Nowości na Dolineo

Tworzenie ankiet, czyli jak badać opinie pracowników? Nowe szkolenie na Dolineo!

Chcesz poznać opinię pracowników na temat powrotu do pracy w biurze? Potrzebujesz sprawdzić, jakie jest zapotrzebowanie na sprzęt w Twojej organizacji? A może interesuje Cię, jak oceniany jest system benefitów? Ankiety cieszą się niezwykłą popularnością dzięki łatwości, z jaką pozwalają pozyskać informacje od określonej grupy osób. Czy jednak ich przygotowanie jest tak proste, jak się to wydaje? Okazuje się, że w tym temacie warto posiadać konkretną wiedzę metodologiczną – dostarczamy ją w najnowszym szkoleniu.

Opinie pracowników – informacje na wagę złota

Ankieta to popularna forma badania opinii publicznej. Chętnie korzystają z niej media, instytucje, przedsiębiorstwa, a także świat nauki. Dla pracodawców ankieta jest świetnym narzędziem komunikacji wewnętrznej, służącym do poznania nastrojów panujących wśród pracowników. Dzięki ankiecie kierownictwo może zbadać satysfakcję pracowników, dowiedzieć się, co sądzą o decyzjach podejmowanych w firmie, z jakimi problemami się mierzą. To też okazja, żeby zebrać pomysły od pracowników na rozwiązania, które mogą usprawnić funkcjonowanie firmy. Jednym słowem: wgląd w opinie pracowników dostarcza bardzo cennych informacji.

Ankiety pracownicze budują lojalność

Badanie opinii pracowników ma jeszcze jedną ważną funkcję: tworzy poczucie wpływu na losy firmy. Pracownik, który wypełnia ankietę, ma możliwość wypowiedzenia się – jego głos może zostać usłyszany. Dzięki temu czuje się doceniony. To bardzo ważny element budowania lojalności, motywacji i zaangażowania w realizację celów firmy.

Czy wiesz, że…?

W czasie pandemii COVID-19 wiele firm dostrzegło potrzebę przeprowadzenia ankiety na temat samopoczucia i zdrowia psychicznego swoich pracowników – izolowanych w warunkach pracy zdalnej, doświadczających nagłych zmian w sferze zawodowej i prywatnej. Wyrażone w ten sposób zainteresowanie było cennym sygnałem dla pracowników, że każdy z nich jest ważny dla firmy.

Tworzenie ankiet – bułka z masłem?

Ankiety powszechnie uważa się za prostą metodę zbierania informacji od grupy osób. Analiza wyników tak naprawdę robi się „sama”, jeśli ankietę realizujemy przy pomocy narzędzi internetowych – zostaje więc tylko ich interpretacja i wyciągnięcie wniosków. Nic prostszego? I tak, i nie – trzeba mieć bowiem na uwadze, że do samego stworzenia ankiety trzeba się solidnie przyłożyć. Trzeba przemyśleć wiele elementów: cel badawczy, hipotezy, sformułowanie, typ i układ pytań, a w końcu strukturę całej ankiety. Tylko wtedy będzie skuteczna i dostarczy rzetelnych wyników. Więcej o wskazówkach dotyczących tworzenia ankiet pisaliśmy w artykule Ankiety pracownicze – pytania, błędy, dobre praktyki. Teraz poszerzamy naszą bibliotekę Dolineo również o szkolenie na ten temat.

Tworzenie ankiet, czyli jak badać opinie pracowników? Szkolenie i kreator na Dolineo

Jak powinien wyglądać proces tworzenia ankiety? Jakich błędów unikać podczas formułowania pytań? Jakie rodzaje pytań wykorzystać do badania opinii pracowników? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego szkolenia.

Jakie korzyści osiągniesz po przejściu szkolenia „Tworzenie ankiet, czyli jak zbadać opinie pracowników”?

  • Zbudujesz metodologicznie poprawną ankietę, która będzie wiarygodnym źródłem informacji i rzetelną podstawą do wnioskowania na temat badanych przez Ciebie zagadnień.
  • Zdobędziesz świadomość, czym kierować się, układając pytania do ankiety, i jakich błędów unikać przy ich formułowaniu.
  • Na koniec szkolenia pobierzesz checklistę w formie PDF – dzięki niej upewnisz się, czy przy tworzeniu ankiety zadbałeś(-łaś) o jej wszystkie najważniejsze elementy.

Kto powinien skorzystać ze szkolenia „Tworzenie ankiet, czyli jak zbadać opinie pracowników”?

  • Pracownicy działów personalnych, którzy badają postawy, motywację i opinie pracowników, zdobywając cenne informacje z punktu widzenia efektywności pracy w firmie.
  • Menedżerowie, którzy chcą dowiedzieć się, jakie nastroje panują w ich zespołach, chcą zrozumieć trudności pojawiające się podczas pracy i lepiej ją organizować.

Kreator ankiet Dolineo – narzędzie do tworzenia ankiet

Przeprowadzanie ankiet jest dużo łatwiejsze z narzędziami internetowymi. Platforma Dolineo posiada wbudowany moduł ankiet, który umożliwia samodzielne przygotowanie badania. Do wyboru mamy 10 typów pytań – uzupełniamy treść, weryfikujemy ich kolejność i udostępniamy grupie pracowników. Kiedy już opanujemy metodologię tworzenia ankiet, kwestie techniczne nie będą stanowić żadnej przeszkody.

Tworzenie ankiet, czyli jak badać opinie pracowników? Nowe szkolenie na Dolineo!
Tworzenie ankiet, czyli jak badać opinie pracowników? Nowe szkolenie na Dolineo!

Co zrobić, aby przetestować szkolenie „Tworzenie ankiet, czyli jak zbadać opinie pracowników” i wypróbować kreator ankiet na Dolineo?

Zapraszamy do wypełnienia formularza na stronie Dolineo. Podając swój adres e-mail w domenie firmowej, otrzymasz dostęp demonstracyjny do tego, jak i do ponad 200 e-learningowych szkoleń gotowych.

Poznaj ofertę Dolineo

Oferujemy trzy warianty udostępnienia szkolenia, dopasowane do Twoich potrzeb:

Platforma e-learningowa Dolineo

z dostępem do tego jak i ponad 200 gotowych szkoleń e-learningowych oraz strefy własnej.

Czasowe udostępnienie szkolenia

na określony czas i dla określonej liczby pracowników – jeśli Twoja firma nie posiada własnej platformy e-learningowej.

Szkolenia w formie SCORM

gotowe do umieszczenia na własnej platformie e-learningowej.

Udostępnij ten wpis
Justyna Stępniak

Justyna Stępniak