Blog logo

Znajdziesz tu informacje o nowościach na Dolineo.
Przeczytasz inspirujące artykuły na tematy związane z rozwojem pracowników.
Dowiesz się, w jaki sposób nasi klienci korzystają z Dolineo.

Case study Promedica24 - Platforma e-learningowa Dolineo

Case studies

Rozwój pracowników i automatyzacja onboardingu dzięki platformie Dolineo – case study Promedica24

Profil klienta

Grupa Promedica24 jest liderem na rynku usług opiekuńczych dla osób starszych w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Polsce. Od 2004 roku wyznacza standardy w branży, konsekwentnie realizując swoją misję. Oferuje profesjonalną i dostępną alternatywę dla domów opieki. Dostarcza usługi na najwyższym poziomie, szybko dostosowując się do ciągle zmieniających się potrzeb klientów i podopiecznych. Już ponad 51 799 opiekunek i opiekunów oraz 39 422 klientów zdecydowało się podjąć z współpracę z Promedica24.

Wyzwanie

Chcąc zapewnić jak najlepszą obsługę klientów i opiekunów Promedica24 posiada swoje oddziały w 43 miastach Polski, a także lokalizacje w Rumunii, Bułgarii, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Pracownicy firmy odpowiedzialni są za rekrutację i bieżącą obsługę opiekunów i klientów. Jednocześnie w warszawskiej Centrali zlokalizowanych jest wiele działów wspierających te działania.

Ze względu na rozproszoną strukturę, utrudniony jest rozwój pracowników za pomocą szkoleń stacjonarnych, a istotnym elementem działalności firmy jest stałe podnoszenie kwalifikacji i doskonalenie umiejętności pracowników. Promedica24 poszukiwała więc odpowiedniego narzędzia, za pomocą którego możliwe będzie nie tylko samo doszkalanie, ale także wprowadzanie własnych treści wykorzystywanych do onboardingu nowych pracowników. A także tworzenie e-learningów i testów w ramach nowych procesów wprowadzanych w organizacji.

Platforma e-learningowa wspiera pracowników Promedica Care

Rozwiązanie

Po przeprowadzonym researchu na rynku Promedica24 zdecydowała się na wybór platformy e-learningowej Dolineo, czyli gotowego systemu wspierającego rozwój pracowników i ich kompetencji oraz zarządzanie wiedzą w organizacji. Istotne znaczenie dla tej decyzji miała dostępność szerokiego wachlarza oferowanych szkoleń w tzw. bibliotece Dolineo. Ponad 200 gotowych modułów szkoleniowych, kursów i pigułek wiedzy, z wielu obszarów. Dużym plusem okazała się również możliwość skorzystania z gotowych ścieżek rozwoju, dodawania własnych szkoleń oraz materiałów. Opcja samodzielnego tworzenia treści w dostępnych kreatorach, a także monitorowania postępów przez Managerów również jest bardzo przydatna.

Wdrożenie platformy w Promedica24 przebiegało stopniowo, po kolei zaspokajając potrzeby kolejnych grup pracowników. Dzięki temu obecnie cała organizacja ma możliwość korzystania z niej i stałego poszerzania swoich kompetencji.

Dzięki Dolineo uporządkowaliśmy proces wdrożenia nowych pracowników. Wszystkie elementy znajdują się w jednym miejscu – od materiałów i kursów przez testy wiedzy i ankiety. Osoby odpowiedzialne za jego przebieg mogą na bieżąco monitorować postępy pracowników.

Magdalena Klonowska
Kierownik Zespołu Szkoleń Promedica24

Rezultaty

Oferowane na platformie szkolenia cieszą się dużą popularnością wśród pracowników. Dzięki Dolineo udało się wdrożyć w firmie nowy i efektywny proces onboardingu pracowników, którego pierwsza część jest całkowicie oparta na wykorzystaniu możliwości jakie daje system. Warto dodać, że w ciągu ostatniego roku pracownicy Promedica24 zrealizowali ponad 1258 rożnego rodzaju aktywności (np. kursów i ścieżek rozwoju). Z pewnością taka ilość szkoleń byłaby ciężka do zrealizowania w panującym wtedy okresie pandemii i zwiększonej ilości pracy zdalnej. Platforma e-learningowa pozwala więc nie tylko na ograniczenie kosztów szkoleń stacjonarnych, ale także na ich sprawniejszą realizację i dostępność.

Dolineo stało się nieodłącznym elementem pracy Trenerów wewnętrznych, którzy w naszej organizacji odpowiedzialni są za poszerzanie kompetencji pracowników.

Mateusz Dudek
Kierownik Zespołu Utrzymania Jakości Promedica24

W dzisiejszych czasach korzystanie z platformy e-learningowej to „must have” dla atrakcyjnego pracodawcy. Takie rozwiązania pozwalają na zwiększenie konkurencyjności firmy na rynku pracy i mogą stanowić dodatkowy benefit dla pracowników, dla których rozwój jest bardzo ważny. Z pewnością przyciągają uwagę potencjalnych kandydatów, zwłaszcza że większość z nich to Milenialsi, czyli ludzie zafascynowani nowymi technologiami.

Sprawdź jakie korzyści przyniesie uruchomienie Dolineo w Twojej firmie! Zapraszamy do wypełnienia formularza i przetestowania platformy. Podając swój adres e-mail w domenie firmowej, otrzymasz dostęp demonstracyjny do platformy i katalogu ponad 200 gotowych szkoleń e-learningowych.

Wypróbuj bezpłatnie Dolineo przez 14 dni, bez zobowiązań!

Udostępnij ten wpis
Piotr Paczos

Piotr Paczos